Розробники Apple продовжили інтегрувати в Mountain Lion деякі функції iOS. Була додана підтримка iMessage, Центру повідомлень, загальносистемна інтеграція з Twitter, але Алекс Лейн (Alex Layne) описав ще кілька можливостей, які б він хотів бачити в OS X. Пропоную вашій увазі традиційний вільний переклад його статті. Я не в усьому згоден з автором, тому додав до тексту невеличкі ремарки.

Siri і режим Диктування

У практичній корисності цих додатків для OS X сумніватися не доводиться, адже вони вже зараз стали досить популярними в iOS, а режим Диктування перебрався з iPhone 4S на новий iPad. Центр повідомлень у Mountaunt Lion містить деякі натяки, як може бути реалізована Siri в системі — він висувається з правого боку екрану слайдом за допомогою жесту двома пальцями. Схожим чином могла б працювати і Siri, але тільки розташовуватися з лівого боку.

А для запуску режиму Диктування компанія з Купертіно може виділити на клавіатурі Mac спеціальну клавішу за аналогією з iOS. Іноді Apple змінює свої клавіатури, щоб відобразити нові можливості системи. В останній раз, наприклад, додала клавіші Mission Control і Lauchpad на комп’ютерах з встановленим Lion.

iBooks, Диктофон, Карти і YouTube

В Mountain Lion з’являться Нагадування (Reminders.app) та ” Заметки (Notes.app), які відомі з iOS. Було б корисно і логічно зробити те ж саме і з рештою стандартними додатками, наприклад, Диктофоном або iBooks. В Lion ви вже можете керувати голосовими замітками і книгами через iTunes, але не створювати їх і не читати. Поява даних утиліт дозволить виправити цей недолік.

Існує ще пара програм, вони надають доступ до сервісів Google — компанії, з якою у Купертіно на даний момент напружені відносини. Цілком можливо, що Apple створить свій власний картографічний сервіс і створить для нього OS X клієнт. А випуск YouTube для Mac малоймовірний, оскільки він буде дублювати можливості сайту.

Автор статті забуває, що в Mountain Lion дозволить обмінюватися інформацією з різними соціальними сервісами, у тому числі, з Vimeo, який є більш інтелектуальної альтернативою YouTube. Впевнений, що Apple виключила відео-портал від Google невипадково.

Невидима файлова система

Зараз Apple досить повільно покращує Finder, наприклад, в Lion далеко не всі системні каталоги видно за замовчуванням. З іншого боку, за логікою компанії, ніхто не відкриває папки Музика для прослуховування пісень або Зображення для перегляду фотографій. Замість цього люди користуються iTunes і iPhoto. Так навіщо нам потрібні ці каталоги?

Звичайно, буде нелегко піти від такого пережитку в комп’ютерній техніці, але якщо хтось і зможе це зробити, то тільки Apple.

Децентралізований iTunes

Музика, телепередачі, фільми, синхронізація іДевайсов, магазин контенту — все це «упаковано» в одному монструозном додатку. У iOS діє протилежна модель, що складається з декількох додатків: Музика.app, Відео.app і iTunes.app. Нинішня стратегія Apple дозволить розділити мультимедійний програвач на кілька програм за аналогією з мобільною операційною системою.

У цьому випадку компанія зробить те ж саме, що з додатками Нагадування, і Нотатки (які раніше розташовувалися в iCal і Mail). Плюс децентралізований iTunes дозволить зробити Мак більш знайомим для iOS-користувачів. Apple вже зробила перші кроки, змінивши в iOS 5 програму Музика для iPad, яка більше не схожа на десктопний iTunes, як його попередник в більш ранніх версіях iOS.

iTunes дійсно перенасичений всілякими функціями, але ви тільки уявіть — в Lion компанія позбулася від програми iSync і вони тепер вони до нього повернуться? Я чомусь слабо вірю в це. До того ж, управління великою кількістю додатків зробить роботу за Mac складніше.

Універсальні програми і автоматичне завантаження

Існують програми, які представлені на iOS і Mac, наприклад, програми з комплектів iWork або iLife. Зараз ви можете придбати універсальну програму на iPhone, і вона буде працювати на iPad. Але це твердження не відноситься до додатків для Mac, тому користувачам все одно доведеться платити за настільну версію. Розширення поняття «універсальності» вирішить цю проблему.

Зараз, правда, Mac-програми не здатні називатися по-справжньому універсальними, адже вони склали під архітектуру ARM, а не Intel. Але Apple може створити таку ілюзію: якщо розробники відзначать свою програму для Mac як універсальну, то користувач зможе купити його і безкоштовно завантажити версії для iOS, або навпаки.

Після Apple могла б реалізувати на Mac функцію автоматичного завантаження, яка відмінно працює в iOS. Звичайно ж, вона буде доступна тільки для додатків Mac App Store.

Навіть зараз далеко не кожен розробник випускає універсальні програми або гри. Замість цього вони продають дві версії — одну для iPhone, іншу для iPad, сподіваючись заробити більше грошей. Особливо, якщо це єдине джерело доходів (один з останніх прикладів — творці Tweetbot для iPad).

Тому мені дуже важко уявити ситуацію, при якій розробники навіть за 5-10$ будуть пропонувати одразу три версії універсального додатки, на які потрібно в 2 рази більше часу і зусиль (адже програма універсальна «понарошку).

Резервне копіювання в iCloud

Ми вже зберігаємо резервні копії мобільних гаджетів в iCloud, так чому б не робити те ж саме з нашими Маками? Ви можете подумати, що жеские диски комп’ютерів занадто великі для серверів Apple, але ж і iOS створює бекап не всієї операційної системи, а найбільш важливих параметрів зразок даних додатків, налаштувань, розташування іконок на домашньому екрані і т. д.

Наприклад, копія мого 16 ГБ iPhone зайняла в iCloud всього 1,3 ГБ, а iPad на 16 ГБ — і того менше (280 МБ). Звичайно, жорсткий диск Маку набагато більше, але я не можу уявити, що iCloud не зможе впоратися з таким завданням у майбутньому.

Збереження веб-додатків

Мобільний Safari дозволяє зберігати веб-сайти на головний екран iOS, після чого вони будуть працювати як звичайна програма. Насправді, дана функція присутня ще в першій збірці Safari 4, яка вийшла в далекому 2008 році, але в кінцевому підсумку була видалена з невідомої причини. Можливо, Apple вирішила її непотрібною або тоді просто був невідповідний час, але я сподіваюся, що вони повернуть її назад.

Від себе додам, що замінити цю функцію можуть додатки Fluid або Prism.

А які функції iOS ви б хотіли бачити в майбутніх версіях OS X?