Часом мені здається, що деякі великі виробники комп’ютерів і мобільних пристроїв під час створення зовнішнього вигляду, програмного забезпечення або, скажімо, рекламних роликів для своїх майбутніх продуктів весь час повторюють фразу одну і ту ж фразу: «ми не копіюємо Apple, ми не копіюємо Apple». Проте, це їм все одно не допомагає — згадайте хоча б, як схибила Nokia. Але є ще кілька недавніх прикладів, з якими б я хотів познайомити наших читачів.

Інтерв’ю президента Samsung Mobile

Шин Йонг-кун (Shin Jong-kyun), президент мобільного підрозділу компанії Samsung, днями дав журналістам The Wall Street Journal інтерв’ю, в якому розповів про значну залежність від платформи Google Android і пояснив, чому судова тяганина з Apple не повинна стати великою проблемою з юридичної точки зору.

Нагадаю, що в попередніх серіях цій кумедній мильної опери суд зобов’язав компанію Samsung надати юристам Apple доступ до прототипам декількох смартфонів і планшетів для оцінки, чи варто домагатися офіційної заборони їх продажу, після чого корейські юристи пристрасно захотіли поглянути на «фінальні, комерційні версії iPhone 5 і iPad 3».

В якості відповіді на пряме запитання журналістів, Шин Йонг-кун сказав приблизно наступне:

«Ми не копіювали дизайн Apple. За останні кілька років ми використовували безліч подібних дизайнів і ніяких юридичних проблем з цим не було».

Також, президент Samsung Mobile не виключив, що найближчим часом масштаб позову може зрости, але не надав подробиць.

Погодьтеся, після цього інтерв’ю все стало на свої місця. Адже ні в кого навіть у думках не було копіювати Apple. Напевно, все якось само собою вийшло:

Продукція Asus

На відміну від Samsung, компанія Asus вирішила піти іншим шляхом. На вчорашній конференції для преси, що проходила в рамках виставки Computex 2011, виконавчий директор Джонні Ши (Jonney Shih), прямо як справжній Стів Джобс, до останнього моменту тримав у секреті головний козир — Asus Padfone — досить кумедне пристрій, який являє собою планшет з відсіком для смартфона.

Не беруся зараз обговорювати обраний форм-фактор або ім’я, але все одно пропоную подивитися трихвилинний рекламний ролик, в якому невтішний молода людина бореться з нестабільним Wi-Fi сигналом за допомогою 3G-моделі iPad:

Знято, на мій погляд, за образом і подобою типових яблучних роликів, в яких Джонатан Айв, Скотт Форстолл і Боб Менсфілд розповідає про те, як був зроблений новий iPhone або MacBook Pro. Радує і кінцівка відео:

Другий продукт Asus є представником нової категорії «ультабуков» (Ultrabook), яку придумала компанія Intel для позначення планшето-подібного, легкого і тонкого ноутбука з елегантним дизайном.

По ідеї, Asus UX21 Ultrabook з’явиться ближче до кінця року і повинен скласти конкуренцію iPad і… ні за що не здогадаєтеся… MacBook Air. Не інакше як ще один пристрій має зійти «за свого»: