Час від часу на інтернет-аукціоні eBay з’являються цікаві експонати для справжніх шанувальників продукції Apple, яким не шкода викласти сотню іншу тисяч доларів за частку історії яблучної компанії. Наприклад, зараз їм випала можливість поборотися за рідкісний прототип комп’ютера Macintosh 128K з 5,25-дюймовим дисководом Twiggy.

Twiggy — це кодова назва диска FileWare або Apple 871 (згідно сервісної документації; даний індекс відповідав приблизною кількістю вільних кілобайт на дискетах після їх форматування), яке було отримано в честь британської актриси 60-х років, стала еталоном для супермоделей наступних років з-за свого тендітної статури.

Ще в 1978 році Стів Джобс мав намір створити свій власний високопродуктивний пристрій FileWare для проектів Apple III і Lisa, який повинен був замінити Disk II. Але інженери компанії зіткнулися з багатьма труднощами не змогли нічого зробити, аж до повної готовності Lisa в 1983 році. Приблизно тоді ж Apple Computer стала використовувати Twiggy-дисководи в перших прототипах Macintosh. Але в кінцевому підсумку від них відмовилася на користь нового і більш надійного 3,5″ формату від Sony.

«Єдиний у своєму роді комп’ютер», за словами нинішнього власника включається і відображає екран з проханням вставити завантажувальний диск, але відформатований за допомогою Lisa дискета не дозволяє завантажитися далі. Клавіатура і миша також знаходяться в робочому стані.

До речі, на внутрішній частині кришки цього прототипу теж вигравірувані підпису всієї команди Macintosh. Якщо ви не знаєте або не пам’ятаєте з чим це пов’язано, я наведу цитату з офіційної біографії Стіва Джобса:

Джобс ж хотів, щоб Macintosh не тільки досконалістю, а й виглядав відповідно.

Коли робота над дизайном нарешті завершилася, Джобс зібрав всю команду Macintosh на неофіційну церемонію. «Справжні художники підписують свої твори», — заявив він, дістав аркуш креслярського паперу, маркер і попросив всіх розписатися. Вигравірувані підпису можна знайти всередині кожного Macintosh. Ніхто і ніколи їх не побачить, хіба що техніки, чинящие комп’ютер. Але кожен член команди знав, що всередині є його підпис, як знав і те, що компоненти монтажної плати підібрані настільки витончено, наскільки це взагалі можливо.

Джобс викликав усіх поіменно. Першим своє ім’я написав Баррелл Сміт. І тільки коли розписалися всі 45 співробітників, прийшла черга Стіва. Він відшукав вільне місце в центрі аркуша і поставив гарну підпис малими літерами. Після цього запропонував усім відзначити успіх келихом шампанського. «Завдяки Стіву в такі хвилини ми відчували, що створюємо твір мистецтва», — сказав Аткінсон.

Стартова ціна цього прототипу становить 99 995$. Тим не менш, за 5 днів до закінчення торгів не надійшло жодної ставки.