Протягом багатьох років користувачі сподівалися, що коли-небудь на сцені, під час проведення чергового спеціального заходу, з’явиться радісний Стів Джобс і представить MacBook Pro з вбудованим стільниковим модулем, що підтримує роботу в мережах 3G. Зараз власникам ноутбуків Apple, у яких по-близькості немає точок доступу Wi-Fi, доводиться використовувати різноманітні зовнішні модеми або режим tethering’а на іДевайсах, адже далі розробки прототипів таких ноутбуків справа так і не пішла.

Ще наприкінці 2008 року я розповідав нашим читачам про прототип MacBook Air, виставленому на eBay, а тепер на цьому ж всесвітньо відомому інтернет-аукціоні з’явилася старенька модель MacBook Pro (2007 року) на базі интеловской платформи Santa Rosa з вбудованим модулем 3G, антеною і слотом для SIM-карти.

Ось як продавець описує комп’ютер:

Те, що це незвичайний MacBook Pro, стає зрозуміло відразу після зняття верхньої кришки корпусу: материнська плата яскраво-червоного кольору, хоча у звичайних комп’ютерів Apple вона синя. Надалі було знайдено ще кілька відмінностей, які так і не з’явилися в стічних MacBook якої б то не було моделі — це повністю інтегрований 3G-модуль.

Також у конструкції є розсувна антена, розташована праворуч від дисплея (з маркуванням «Tyco Proto / #006»), і слот для SIM-карти на самому дні комп’ютера. Він підключається до материнської плати за допомогою спеціального перехідника, який не був знайдений в серійних моделях MacBook Pro.

На оптичному приводі також є мітка — зразок для оцінки». Замість звичайного номера EMC на корпусі значиться «ХХХХ», а серійний номер не визначається в онлайн-базі даних Apple.

Нинішній власник цього ноутбука, раніше купив його на запчастини, відремонтував і запустив комп’ютер. На жаль, 3G-роз’єм так і не запрацював, хоча і був виявлений операційною системою.

Червона материнська плата дійсно характерна для прототипів Apple. Раніше вона «засвітилася» на внутрішніх робочих примірниках Mac Pro і iPod touch, отриманих блогами околояблочной тематики з різних джерел.

Крім усього іншого, продавець зазначає, що сліди можливої інтеграції 3G-модуля і слота для SIM-карти залишилися на платі, яка згодом була запущена в серійне виробництво. Але до них так нічого і не було підключено. До того ж, досі незрозуміло, на якій стадії Apple вирішила відмовитися від виробництва такого різновиду MacBook Pro.

До речі, цей слот призначений для SIM-карт, використовують технології GSM, і в Mac OS X визначається як Dynastream ANT2USB.

Так чи інакше, до кінця аукціону залишається 3 доби і 14 годин, тому у вас є непогана можливість «розжитися» ось таким унікальним яблучним ноутбуком. Якщо, звичайно ж, вам не шкода більше 11 тис. доларів — на даний момент остання ставка становить рівно 11211 долар і 11 центів.