Паралельно з релізом Mac OS X Lion компанія Apple змінить традиційне ціноутворення і спосіб доставки серверних операційних систем: перетворення звичайного Лева в серверного буде відбуватися після завантаження та установки однієї програми з Mac App Store, а його вартість знизиться на порядок і складе всього 49 доларів. У зв’язку з цим блог CultOfMac вирішив з’ясувати, для кого призначається таку щедру пропозицію.

У попередні роки серверна ОС була орієнтована на IT-фахівців, корпоративних користувачів і малий бізнес. У поєднанні з апаратним Xserve яблучна компанія пропонувала просте рішення, що дозволяє забезпечити роботу користувачів, мережевих служб і протоколів, календарів і електронної пошти, веб-сервера і багато чого ще. Природно, налаштування подібної системи виглядала складною для користувачів, що не володіють глибокими знаннями в IT і навичками мережевого адміністрування, а висока ціна ОС не мала до того, щоб ці навички з’являлися.

Кілька останніх поколінь Mac mini з передвстановленим серверним Snow Leopard представив непогану альтернативу невеликим компаніям і робочим групам, які могли налаштувати файловий, поштова і веб-сервер за допомогою спрощеного інтерфейсу, що приховує складні функції від недосвідчених користувачів.

До того ж, зараз в моді «хмари» — скільки людей захоче займатися налаштуванням свого особистого сервера календарів і контактів, коли подібні можливості пропонує Google, Yahoo і ще тисячі подібних дешевих або безкоштовних онлайн-сервісів? Навіть Apple скасувала плату за iCloud.

При низькій вартості Лева і відсутність дорогого серверного обладнання перетворення повноцінної операційної системи в недороге додаток є, швидше за все, єдиним способом продати серверне. А для малого бізнесу і просунутих користувачів це відмінна пропозиція: чому б не поставити аддон за 50$ на один зі своїх комп’ютерів?

Але це може стати проблемою: багато «небезпечні» власники Mac, які раніше не вирішувалися витратити 499$ на Snow Leopard Server, теж захочуть купити цей додаток, а адже їм точно ніколи не варто було б займатися налаштуванням будь-яких видів серверів. Такі «знавці» зуміють запустити додаток, але лише частково налаштують DNS або користувачів, а заодно «обріжуть» їм інтернет, після чого прийдеться дзвонити більш просунутим знайомих або в підтримку Apple, щоб все стало працювати як треба.

На екрані привітання Server.app написано, що додаток буде представляти із себе локальний центр обміну даними між комп’ютерами Mac і iOS пристроями. Може бути така система буде пов’язана з одним або декількома акаунтами iCloud? Минулого місяця подібні чутки обговорювалися в розрізі нових Time Capsule, але додавання цих функцій в серверний додаток, яке працює на будь-якому з підтримуваних Маків, ще більш логічно — сервера зможе виступити в якості доповнення до хмарних сервісів, а не в якості альтернативи.