Багатьох шанувальників Apple зачаровує ідея працювати в своїй улюбленій технологічної компанії, навіть якщо це проста посаду співробітника-«генія» у місцевий Apple Store. Але що відбувається насправді, коли вас викликають на співбесіду? І яке це-працювати в роздрібному магазині Apple?

Насправді, більшість шукачів ніколи навіть не дізнаються, що в Apple Store практично неможливо отримати нормальну роботу, незалежно від їх кваліфікації та рівня освіти. Частіше всього це буде робота початкового рівня, наприклад, продавець з частковою зайнятістю. У цьому разі претендентам доведеться багато працювати за низьку зарплату, а шанси кар’єрного зростання практично відсутні. І навіть якщо в кінцевому підсумку їм посміхнеться удача, зусилля будуть щедро оплачені, але в більшості випадків це більше схоже на «роздрібний пекло».

У великому топіку на Reddit один з претендентів на посаду «Creative» у місцевий Apple Store захотів дізнатися, чого йому очікувати від співбесіди і, можливо, майбутньої роботи. Ось деякі цікаві моменти, які вдалося почерпнути з дискусії:

  • Вакансії на сайті Apple, як правило, вже зайняті у 80% випадків внутрішніми кандидатами. Але політика компанії полягає в тому, щоб публікувати всі вакансії без винятку, навіть якщо якась посада була обіцяна поточного співробітникові місяць тому. Таким чином, ніхто не зможе точно сказати, на які позиції краще всього подавати заявки.
  • Деякі вакансії можуть бути натуральною «приманкою». У цих випадках кандидатам кажуть, що вони будуть прийняті на роботу в разі відповідності певним вимогам. Далі людина опиняється в нескінченному круговороті тверджень і навчань, а на час очікування йому доводиться виконувати чорнову роботу за найнижчу зарплату.
  • Між подачею заявки і запрошенням на співбесіду в Apple Retail може пройти не один місяць.
  • Кваліфікація претендентів великого значення не має. У 90% випадків покупцям яблучної продукції потрібна допомога в освоєнні трекпеда або створення облікового запису Gmail. Це більш важливо, ніж вміння навчити користувача роботі в Final Cut або іншим більш просунутим речей.
  • Тільки щоб увійти в кімнату для проходження співбесіди на саму просту посаду, претендент повинен підписати NDA (Non-Disclosure Agreement угода про нерозголошення) — юридичний договір, який служить для запобігання витоку будь-якої конфіденційної інформації.
  • Сама співбесіда включає в себе перегляд великої кількості презентацій про те, наскільки успішними є Apple і її роздрібна мережа, а також розмови з безліччю співробітників, які повторять вам те ж саме.
  • Для працівників Apple Store важливіше всього навички обслуговування клієнтів та міжособистісного спілкування, а технічні знання практично не потрібні. Компанія вважає, що їх легко отримати в майбутньому.
  • Співробітники посади «Creative» одержують у середньому 25 доларів в годину. Але в основному зарплати значно менше, а рівень їх зростання не перевищує 3% (при максимумі в 5% або навіть менше, що відповідає рівню інфляції.

Незважаючи на все це, робота в магазинах Apple може бути корисна. Один з коментаторів написав, що він дуже багато чому навчився і дізнався про те, як люди взаємодіють з пристроями і з якими проблемами стикаються. Він дуже довго допомагав одній жінці розібратися з принципами роботи миші — вона поняття не мала, як з нею працювати і що означає «клік лівою кнопкою» — а потім із задоволенням спостерігав за її прогресом протягом тижня, радіючи, що зміг поліпшили чиєсь життя.