Вчора мені на очі попалася цікава стаття колишнього співробітника Apple, в якій він розповів про свій досвід роботи на саму престижну компанію в світі. Я вирішив познайомити наших чудових читачів з цією розповіддю і постарався перевести замітку досить близько до тексту, прибравши деякі не особливо цікаві подробиці. Загалом, «передаю мікрофон» Джо Морено (Joe Moreno).

Я потрапив в Apple під час буму доткомів у 1998 році, а покинув компанію в 2007 році. Мені подобалося там, але до 2007 року я став фінансово незалежним і вирішив піти, щоб почати займатися своїми проектами.

Це все тому, що Apple віддячила мене через фондовий ринок. За той час, коли я там працював, ціна акцій збільшилася з 10$ в 1998 році до 100$ у 2007 — і зараз їх вартість коливається на рівні 300$. Оскільки я досі володію тими самими акціями, купленими менше ніж за 10$ за штуку, мої інвестиції окупилися сповна.

Я, як і багато інші співробітники Apple, постійно переміщався між різними відділами та посадами. Почав працювати в якості інженера-програміста у відділі консалтингу WebObjects, пізніше став маркетологом відділу шкіл До-012, що займається продажем заліза за ініціативою компанії, щоб надати кожному школяреві округу один ноутбук.

А останнім часом я був інженером в Apple Online Store, який став, безумовно, найважливішим досвідом за всю роботу в компанії, так як приносив мільйони доларів доходу кожен день. Ми відключали його перед виходом Стіва Джобса на сцену і додавали в каталог представлені їм продукти. Особливо складно було підтримувати магазин в робочому стані під натиском шанувальників Apple, які вирішили подивитися на новинки.

HR-відділ Apple дбає про своїх співробітників. За ті вісім років, які я провів у компанії, жодного разу не стикався з адміністративними проблемами, і не чув, щоб стикався хтось з колег. За винятком лише кількох «небагато-не-ідеальних» моментів, досвід роботи можна назвати позитивним:

Медичне страхування. Пара моїх знайомих по кабінету зіткнулися з небезпечними для життя захворюваннями, або самі, або у родичів. Їх загальні витрати на лікування склали менше 1000$, включаючи рецепти і супутні витрати.

Кар’єра. Найбільше в Apple мені не сподобалося відсутність кар’єри. За весь час я не помітив абсолютно ніякої різниці між роботою в периферійному офісі у Вірджинії чи в головній штаб-квартирі компанії в Купертіно.

Таємниця. Apple зберігає таємниці не гірше уряду США. Звичайно, режим секретності дозволяє компанії залишатися надзвичайно конкурентоспроможною, але вона змогла б працювати набагато ефективною, якщо секретні команди користувалися не тільки закритими розробками, але й відкритими проектами.

Ведення блогу. Як співробітник Apple, ви повинні розуміти, що ведення блогу про компанії не заохочується. Зовсім інша справа, якщо у вас є особистий блог на непов’язану тему, в якому навіть не згадується робота в Apple.

Військова служба. Покликані резервісти під час проходження військової служби залишаються співробітниками Apple. Крім цього, компанія доплачує їм різницю між військовими виплатами і зарплатою в Apple до тих пір, поки вони не повернуться.

«Іграшки». Природно, робота в компанії передбачає щоденне використання багатьох останніх продуктів. Співробітники отримують знижки в діапазоні 15-025%, дозволяючи купити новинки для своєї сім’ї і навіть друзів. За останні п’ять років, Apple постійно дарувала кожному співробітнику подарунки, починаючи від iPod shuffle і закінчуючи iPhone. Також, замість утилізації робочого комп’ютера, вони дозволяють співробітникам забрати його додому. Я, напевно, таким чином приніс додому більше десятка комп’ютерів.

Caffe Macs. Корпоративний кав’ярня «Caffe Macs» — це місце, де на території кампусу можна поїсти. Варто відзначити асортимент страв та їх якість, незалежно від того, піца це чи паста, суші або салат. Там панує ні з чим незрівнянна атмосфера і енергетика. Щодня в кафе можна побачити когось з керівників вищої ланки, а Стів Джобс з’являється там приблизно раз на тиждень.

Загалом, складно перерахувати всі плюси роботи в Apple. Це фантастичне місце роботи, і я сподіваюся повернутися туди в один прекрасний день.