Відповідно до нового звіту аналітичної фірми ABI Research, опублікованому вчора ввечері, Apple продовжує займати значну частку ринку планшетних комп’ютерів (близько 65%), який у всьому світі виріс на 18,2 мільйонів пристроїв, якщо судити за обсягами поставок на кінець першого кварталу. Домінуюче положення яблучної компанії забезпечується стабільним інтересом покупців до третього покоління iPad.

За перші 3 місяці 2012 календарного року Apple «відвантажила» 11.8 мільйонів планшетів, тоді як Samsung, що зайняв друге місце, може похвалитися куди більш скромними показниками — приблизно 1.1 мільйонів «таблеток», що майже в 11 разів менше від результату компанії з Купертіно. У свою чергу, планшети південнокорейського гіганта потіснили з другої строчки Amazon Kindle — його продажу значною мірою знизилися після закінчення святкового сезону.

«Картина, характерна для ринку смартфонів, зараз також простежується на ринку планшетів», — сказав Джефф Орр (Jeff Orr), директор групи споживчих досліджень в ABI Research. «Apple і Samsung продовжують демонструвати витривалість, в той час як інші виробники „таблеток“ слабшають як морська хвиля».

Apple вдалося залишитися на тому ж самому рівні поставок після виходу третього покоління iPad, обладнаного сетчаточным дисплеєм, і зниження вартості попереднього покоління гаджетів. Це також дозволило оновити рекордні показники продажу планшетів — за весь час з моменту виходу оригінального iPad на ринок в квітні 2010 року компанія з Купертіно продала у всьому світі 67 мільйонів таких пристроїв.

До речі, навіть незважаючи на те, що Apple продала в 8 разів більше пристроїв з підтримкою 3G, ніж її найближчі конкуренти, користувачі досі віддають перевагу простим моделям iPad з Wi-Fi (без радіо-модуля). Причини такої статистики не дуже зрозумілі, але деякі експерти вважають, що головним фактором залишаються дорогі бездротові тарифні плани операторів стільникового зв’язку. В іншому з великих OEM-виробників тільки RIM і Lenovo показали зростання від кварталу до кварталу на 233% і 107% відповідно.

А оскільки Dell, HP і LG тільки готуються до повноцінного наповнення ринку планшетами на базі Google Android 4.0 (також будуть конкурувати з Windows 8 від Microsoft), можна з певною часткою впевненості сказати, що Apple, швидше за все, у найближчому часі ще більше зміцнить свою перевагу. Адже нещодавно компанія отримала «зелене світло» на продажі iPad в Китаї, у зв’язку з чим обсяг продажів ще більше збільшиться.