Безліч популярних блогів околояблочной тематики грають дуже велику роль в успіху розробників, які випускають на ринок свій перший або черговий геніальний шедевр для iOS — користувачі найчастіше поділяють думку авторів оглядів і попутно рекомендують цікаву програму своїм друзям-товаришам. Але іноді популярність може зіграти злий жарт: за недогляд цензорів деякі програми все-таки потрапляють в каталог App Store, хоча формально не відповідають його вимогам або ліцензії SDK.

Handy Light

Одна з перших подібних історій, що одержали широке поширення, пов’язана з додатком-ліхтариком Handy Light. При значної конкуренції в App Store потрібно дуже сильно постаратися, щоб не тільки змусити людей користуватися непоказною на вигляд програмою, але і продавати її за 1$ незважаючи на наявність великої кількості безкоштовних аналогів. Однак, за рекордні терміни ліхтарик вибився в ТОП платних додатків і, якщо б не стала надбанням громадськості правда, міг принести своєму творцеві непогані гроші.

Причиною успіху Handy Light стала прихована можливість використання iPhone як модем для комп’ютера (tethering). Природно, американці вважали за краще заплатити 1$ тому хлопцю, ніж 20$ за аналогічну функцію корпорації AT&T. Варто говорити про подальшу долю цього додатка?

Camera+

Працівники дуже відомої компанії Tap Tap Tap постаралися на славу: чудовий дизайн і безліч функцій відразу ж виділили Camera+ серед величезної кількості аналогічних програм. Проте, розробники вирішили злегка порушити умови ліцензії SDK в інтересах користувачів: чергове оновлення Camera+ дозволило робити фотознімки за допомогою бічних кнопок регулювання гучності (функцію назвали VolumeSnap).

На думку Apple така функція могла викликати труднощі у певної категорії користувачів, тому програма відразу ж було вилучено з App Store… після чого повернулася назад, але вже без VolumeSnap. Точніше, функцію навмисне приховали, щоб цензори пропустили додаток в магазин, але варто було ввести в мобільному Safari спеціальний адреса camplus://enablevolumesnap, як спірна можливість магічним чином активувалася. Ошукані цензори поспішили назавжди прибрати додаток з App Store, а розробники організували цілу бурю в склянці, прекрасно розуміючи, хто правий і хто винен.

IS Drive

Історія цього додатка закінчилася так само стрімко, як і почалася. Дерек Кепнер (Derek Kepner) написав мобільний утиліту, яка дозволяла працювати з торрент-сервісом ImageShack і управляти своїми завантаженнями (я, до речі, не знав, що у них там є торрент-трекер). На жаль, у Стіва Джобса рідкісна форма алергії на torrent’и і хоча в самій технології немає нічого поганого, навіть одна лише згадка може служити приводом для reject’a. Саме цей прийом і використовував Дерек — він викинув з назви своєї утиліти зайве слово, а цензори, не особливо замислюючись, схвалили програму.

Подібні новини розносяться по мережі зі швидкістю світла, тому немає нічого дивного в тому, що вже на наступний день IS Drive був видалений з App Store. Відійшовши від шоку, автор програми в інтерв’ю Macworld пообіцяв подати апеляцію на рішення Apple і помітив, що більшість користувачів цілком законно використовують ImageShack Drive і не повинні страждати через піратів.

Загалом, розробники часто прекрасно розуміють, що вилучення додатків «з секретом» з App Store — це всього лише питання часу і їм просто пощастило, тому відносяться до діям цензорів нормально. Але із-за деяких програм, автори яких надходять нечесно зі своїми користувачами, розігруються цілі драми. Правда, вони жодного разу не вплинули на працівників App Store.