Більшу частину минулого десятиліття Apple раз підтверджує один дивовижний факт: порівняно невелика частка ринку, яку займає яблучна продукція, не є перешкодою для заробітку грошей. Приміром, частка компанії на ринку персональних комп’ютерів до останнього часу не перевищувала 10%, при цьому залишаючи її найбільш прибутковим виробником комп’ютерного обладнання в світі. А тепер компанія демонструє аналогічну тенденцію на ринку мобільних пристроїв.

За оцінками аналітичної фірми Canaccord Genuіty, Apple може «похвалитися» лише 3,9% від світового обсягу продажів мобільних телефонів. Однак, за продані у третьому кварталі 2010 року iPhone компанія змогла отримати близько 47% загального прибутку за індустрії. І хоча переважна більшість популярних у всьому світі пристроїв і раніше потрапляють в сегмент телефонів, основні гроші «крутяться» на ринку смартфонів.

Головні виробники смартфонів Apple, HTC і RIM) отримали в сукупності 71% чистого прибутку, а Motorola, яка протягом тривалого терміну звітувала про збиткових кварталах, потихеньку встає на ноги» завдяки акценту на виробництво смартфонів на базі Google Android. Звичайно, беззаперечним лідером за часткою ринку залишається Nokia. Але навіщо компанії такий показник, якщо вони він не виражається у відповідній прибутку?

Android, до речі, теж нещодавно обігнав iOS по займаній частці на ринку, але виробникам від цього не легше. У будь-якому разі, ще деякий час Apple продовжить залишатися найбільш прибутковою виробником смартфонів у світі.