У другій половині 1985 року Стів Джобс був змушений піти з Apple Computer. Тоді він заснував нову компанію під назвою NeXT і був сповнений рішучості створити суперкомп’ютер, який назавжди змінить освітній ринок. Фотограф Даг Менез поділився у своєму блозі невідомими фотографіями Стіва того часу.

Його план полягав у тому, щоб умістити міць великого мейнфрейма в маленький доступний кубик, який міг би використовувати кожен студент.

День, коли Росс Перо дав Стіву 20 млн. доларів.
Фрімонт (Каліфорнія, 1986.

Стів був неперевершеним шоуменом, і він чудово розумів, наскільки важлива правильна обстановка. Прекрасним прикладом цієї тези став обід з бізнесменом Россом Перо і радою директорів NeXT в центрі покинутого складу, де надалі планувалося розмістити фабрику по виробництву нових комп’ютерів. Перо був настільки вражений презентацією, що тут же інвестував в NeXT 20 млн. доларів, що стали справжнім рятівним колом для молодої компанії.

Джобс сердиться.
Пало-Альто, Каліфорнія, 1986.

За словами директора NeXT по дизайну Едді, коли Стів сердився, його голова злегка нахилялася вперед, а на губах з’являлася невелика посмішка. У цей момент кожен співрозмовник Джобса розумів, що йому зараз влетить.

Стів Джобс описує цифрову революцію.
Сонома, Каліфорнія, 1986.

Стів описує робочий процес своїй команді під час зустрічі на курорті Сонома. Цифрова революція набирала обертів, і все в світі, що до того моменту залишалося аналоговим, незабаром повинно було стати цифровим.

Список.
Сонома, Каліфорнія, 1987.

Це список технічних проблем, складений в ході мозкового штурму, які належало вирішити команді Джобса. Після спілкування з біохіміком і лауреатом Нобелівської премії Підлогою Бергом Стів мріяв створити могутню і відносно недорогу работую станцію для освітнього ринку з мегабайтом пам’яті і продуктивністю в мегафлопс — можливістю виконувати мільйон операцій з плаваючою крапкою в секунду. Це сьогодні ми оперуємо гігабайтами і гигафлопсами, але в ті роки було важко об’єднати всі ці атрибути в одному комп’ютері.

Прототип комп’ютера NeXT.
Санта-Крус, Штат Каліфорнія, 1987.

Одна з рідкісних фотографій Стіва за роботою. У той момент він обговорював текстуру поверхні анодованого магнієвого корпусу комп’ютера NeXT з Кеном Хевеном. Магній є дуже легким і міцним, але складність у виробництві куба і перфекціонізм Джобса призвели до подорожчання і затримці продукту.

Стів Джобс прикидається звичайною людиною.
Менло-Парк, Каліфорнія, 1987.

Стів був не з тих, хто любив відпочивав. Тому подвійно дивно спостерігати за тим, як він бив пляжний м’ячик на галявині перед штаб-квартирою компанії.

Джобс після відвідування нової фабрики.
Фрімонт (Каліфорнія, 1987.

Хоча Джобс міг бути дуже грубим і, часом, навіть мстивою, він також був радісним, з заразливою посмішкою і неймовірною енергетикою. У перші дні NeXT він часто стримував себе, але були в його житті і моменти неприборканого веселощів, наприклад, цей: Стів в оточенні своїх колег повертався на старому шкільному автобусі після відвідування нової фабрики.

Стів думає.
Санта-Крус, Штат Каліфорнія, 1987.

Стів чудово розбирався в технологіях і був підкованим бізнесменом, але він також володів інтуїтивним розумом художника, придумуючи все нові і нові способи об’єднання існуючих технологій для створення інноваційних продуктів. Хоча апаратне забезпечення NeXT виявилося не надто успішним, Стів ніколи не здавався. Завдяки ідеям тих років він зміг тріумфально повернувся в Apple, щоб врятувати її від банкрутства і перетворити в найбільшу технологічну корпорацію сучасності.