Написавши вчора статтю про Mac mini, я не помітив, що в Evernote у мене було припасено ще одна замітка з декількома цікавими прикладами. Тому поспішаю заповнити прогалину і познайомити наших читачів з ще більш дивним застосуванням цього мініатюрного комп’ютера — в автомобілебудуванні. Правда, імениті виробники транспортних засобів ще не здогадалися оснащувати свої авто повноцінної комп’ютерної технікою, чого не можна сказати про власників цих автомобілів.

Mac mini і Lexus IS 300

Після того, як на початку 2005 року Стів Джобс представив перше покоління mini’ків на виставці Macworld, жителю Маямі на ім’я Маріо взбрело в голову оснастити свій Lexus IS 300 таким ось диво комп’ютером. До того моменту в нього вже була встановлена аудіосистема Pioneer з TFT-дисплеєм, але душа вимагала чогось більшого.

Зібравшись з думками і купивши собі все необхідне, Маріо попрямував в одну з численних майстернях міста, в якій йому і зібрали всю систему цілком. У бардачку зручно розташувалися Mac mini, USB/Firewire-хаб, один з перших iPod. Доповнює цю картину бездротова клавіатура і така ж миша:

На той момент це виглядало приблизно так:

Mac mini в той час комплектувався процесором PowerPC G4 з тактовою частотою 1.25 ГГц, 256 МБ оперативної пам’яті SDRAM, жорстким диском на 40 ГБ (Ultra ATA-100/4200 rpm), графічним адаптером ATI Radeon 9200 з 32 МБ пам’яті «на борту» та Wi-Fi/Bluetooth. Працювала система під управлінням Mac OS X 10.3 Panther, а на фотографії можна розгледіти iTunes 4.7:

Через кілька років Маріо трохи переробив інтер’єр автомобіля, додав додатковий дисплей, камери в передній і задній бампер, для того, щоб з машини спостерігати за навколишнім світом, змінив положення Mac mini і хаба.

На жаль, подальша доля цього першого яблоМобиля мені не відома.

Mac mini і Lexus RX300

Ще один Lexus, в якому встановлений Mac mini, попався мені на очі спільноти ru_mac десь з пів-року тому. Для здійснення свого задуму власнику автомобіля потрібні:

  • адаптер для організації лінійного входу;
  • хороший блок живлення;
  • простенький мікрофон;
  • зовнішня звукова карта;
  • bluetooth GPS-приймач для роботи навігаційного ПЗ;
  • 8″ дисплей;
  • бездротова клавіатура і миша Mighty Mouse;
  • комплект проводів;
  • та, власне, і Mac mini;

В результаті складання ось це…

… перетворилося на це:

Все «господарство» аналогічним чином зберігається в бардачку, на жаль, не так акуратно, як у попередньому автомобілі:

Для роботи інтернету та навігаційного ПО довелося встановлювати Windows на VMware:

За словами господаря цього авто, вся модифікація коштувала йому приблизно 70 000 рублів.

Mac mini і Infinity M45

І «на закуску» я приберіг абсолютно приголомшливий варіант: власник розкішного седана Infinity M45 2006 року випуску підключив Mac mini до центральної консолі свого автомобіля і складному дисплею під полком. Тепер пасажири, що знаходяться на задніх сидіннях можуть насолоджуватися переглядом відео-фільмів прямо під час руху.

Управління плеєром здійснюється через bluetooth-додаток зі смартфона Palm, який крім всього іншого виконує функцію модему. А бібліотека iTunes синхронізуються з великим повне mac ‘ ом ночами, коли авто стоїть в гаражі.

В інтернеті можна знайти ще багато різних модифікацій зразок трьох Mac mini в багажнику:

Однак це вже зовсім інша історія ??