За повідомленням всюдисущих анонімних джерел, Apple займається інтеграцією NFC в майбутні покоління власних мобільних гаджетів. Однак, ця досить цікава технологія бездротового високочастотного зв’язку малого радіусу дії може бути успішно використана не тільки, скажімо, iPhone 5, але і інших продуктах компанії.

Для початку варто сказати, що за допомогою встановленого в iPhone 5 чіпа Near Field Communications (NFC) користувачі зможуть перекинути свою домашню папку на гостьовий Mac під час відрядження або подорожі, в навчальному закладі або на роботі. Для цього буде достатньо піднести гаджет з підтримкою цієї технології до NFC-обладнаного Mac — і комп’ютер автоматично завантажить домашню теку користувача, його установки і іншу персональну інформацію.

Однак, якщо Apple додасть такі чіпи на всі свої продукти, технологія NFC може бути використана для над-легкого налаштування нових яблучних пристроїв або простого перенесення файлів і медіа-контенту між різноманітними продуктами Apple.

Наприклад, користувачі зможуть легко підключити новий iPad прямо «з коробки» до домашньої Wi-Fi мережі тільки шляхом піднесення планшета на відстань близько 10 см (близько 4 дюймів) до станції AirPort з підтримкою NFC. Ніяких налаштувань безпеки, паролів, детальної конфігурації та іншого.

Ось ще декілька сценаріїв, які можуть бути досить корисними:

Віддалений вхід. Можливо, в Купертіно вже працюють над віддаленою системою логіна, в якій може бути використаний iPhone з NFC. На відміну від попередніх сценаріїв, смартфон не буде використовувати чіп для перенесення даних — тільки для аутентифікації, а комп’ютер сам завантажить файли з «хмари».

Автоматична настройка робочого місця. Найпростіший спосіб переходу на новий комп’ютер; замість того, щоб вручну вводити імена, логіни і паролі, користувачеві буде досить доторкнутися до нового iPhone повне mac ‘ у і на неї будуть скопійовані всі необхідні файли і налаштування. Або, приміром, Mac App Store з такою системою може автоматично завантажити та встановити раніше куплені програми.

Загальний доступ до медіа-контенту. Також, NFC може бути використаний для ідентифікації та створення пари пристроїв для доступу до медіа-файлів в межах однієї мережі. Приміром, на iPhone ви переглядаєте сайт з відео-роликом на YouTube. Доторкніться гаджетом до Apple TV і відео автоматично переключиться на екран телевізора. При бажанні, Apple може придумати власний формат для передачі даних, щоб зробити таку екосистему ще більш безпечною.

Електронні ключі та квитки. У шведських готелях вже експериментують з обладнаними NFC смартфонами, які використовуються в якості електронних ключів — дані на мобільний гаджет постояльця заносяться відразу після його реєстрації. Не важко уявити аналогічні системи контролю, квитків для подорожей, концертів та інших подій.

Оплата товарів і послуг. Це найпростіша ідея. Однак, для її реалізації компанії доведеться докласти набагато більше зусиль, ніж здається на перший погляд. Адже в цьому випадку безпеку і стійкість до злому грають дуже істотну роль.

З іншого боку, яким би високим не був потенціал технології, без підтримки роздрібних торгових точок, авіакомпаній, перевізників, готелів, розважальних та інших закладів NFC не буде мати для доконаного споживача ніякої користі.

А адже це було б страшенно зручно, не чи правда?