Сьогодні фінська компанія Nokia офіційно оголосила, що після довгих розбіжностей нарешті досягла домовленості з Apple по всьому патентних спорах щодо мобільних технологій. В рамках нового патентного угоди Apple заплатить Nokia одноразову компенсацію, а надалі продовжить виплачувати роялті за використання патентів фінської компанії.

Ось що говорить Стівен Елоп (Stephen Elop), президент і виконавчий директор Nokia:

«Ми дуже раді, що Apple приєднується до зростаючого числа ліцензіатів Nokia. Це угода демонструє, що ми володіємо провідним в галузі патентним портфелем Nokia і можемо надалі зосередитися на додаткових можливостях ліцензування на ринку мобільного зв’язку».

Згідно з поданим у 2009 році судовим позовом Nokia не задоволена безкоштовним використанням своєї інтелектуальної власності, що описує технології для поліпшення мовлення і передачі даних, використання інформації про позиціонуванні користувача та інноваційних рішень в конфігурації антени, що дозволило компанії Apple підвищити продуктивність гаджетів і економити місце для створення більш компактних пристроїв.

А в березні 2011 року фінські юристи звинуватили Купертіно в порушенні іншої «партії» патентів. У скарзі стверджується, що в даний час Apple використовує «піонерські» інновації Nokia для створення ключових особливостей своїх продуктів в області багатозадачних операційних систем, синхронізації даних, локаційних послуг і позиціонування, якості дзвінків та використання аксесуарів Bluetooth. Цей позов був поданий Nokia через кілька днів після того, як ITC не задовольнила заявлені в первісному розгляді вимоги і виправдала Купертіно.

Переклад прес-релізу:

Еспо, Фінляндія — Nokia оголошує, що підписала ліцензійну угоду з Apple, яке повинно привести до врегулювання всіх патентних суперечок між двома компаніями, включаючи відгук скарг Nokia і Apple Комісії з міжнародної торгівлі США (International Trade Commission).

Фінансова структура угоди складається з разового платежу заборгованості Apple і поточних роялті, які Apple повинна виплачувати Nokia протягом всього терміну дії угоди. Конкретні умови контракту мають конфіденційний характер.

«Ми дуже раді, що Apple приєднується до зростаючого числа ліцензіатів Nokia», — говорить Стівен Елоп, президент і головний виконавчий директор Nokia. — «Ця угода демонструє, що ми володіємо провідним в галузі патентним портфелем Nokia і можемо надалі зосередитися на додаткових можливостях ліцензування на ринку мобільного зв’язку».

Протягом останніх двох десятиліть Nokia інвестувала близько 43 млрд. євро в дослідження і розробку, створивши один із самих великих портфелів інтелектуальної власності, з більш ніж 10 000 сімействами патентів. Nokia є світовим лідером в розробці портативних пристроїв і мобільних комунікаційних технологій, які також демонструють сильну патентну позицію Nokia.

Ця угода, як очікується, матиме позитивний вплив на недавній фінансовий прогноз Nokia на другий квартал 2011 року.

Схоже, Nokia нарешті зрозуміла, що одним випуском мобільних телефонів та смартфонів грошей вже не заробиш :)