Перші подробиці про новий протистоянні між двома найбільшими IT-компаніями сучасності з’явилися в пресі ще в початку цього року. А почалося все з того, що компанія Microsoft зажадала від Офісу патентів і торгових марок США (U. S. Patent and Trademark Office) відібрати у Apple права на торговельну марку «App Store».

Apple подала заявку з метою отримати права на цю торговельну марку в далекому 2008 році — відразу після того, як запустила App Store для iPhone і iPod touch. Однак, у скарзі Microsoft кажуть, що сам термін «app store» використовується великою кількістю інших компаній для опису своїх онлайнових магазинів, які продають клієнтам мобільні додатки.

Серед цих компаній Microsoft називає Research in Motion (RIM), HP, Nokia, Samsung, Google і інших, вказуючи на дуже часті згадки даного словосполучення в їх промо-матеріалах. Рассел Пенгборн (Russell Pangborn), юридичний консультант програмного гіганта з Редмонда, говорить про те, що фраза «app store» нічим не відрізняється від, скажімо, схожого назви для «магазину взуття» (shoe store) або «магазин іграшок» (toy store). Тому кожна людина повинна мати право безперешкодно використовувати цей термін і не боятися переслідування з боку юристів Apple.

Насправді, скарга більш ніж дивна, тому що я не бачив жодної згадки схожого терміна до появи эппловского App Store. Зате після для позначення альтернатив або клонів яблучного магазину мобільних додатків інші компанії застосовували схожі назви або абсолютно різні назви: у Palm — Software Store, в Nokia — Ovi Store, у Google — Android Market, у Microsoft — Windows Marketplace і так далі.

Але чому Microsoft взагалі вплуталася в цей процес? Мені здається, на те є кілька причин:

  • компанія боїться, що співробітники власних PR-українських підрозділів рано чи пізно вони проколятся і опиняться під загрозою позову з боку Apple;
  • або збирається використовувати цей термін у майбутньому для досягнення своїх маркетингових цілей, так як словосполучення «App Store» на даний момент є синонімом високої якості яблучних продуктів і сервісів.

Реакція Apple не змусила себе довго чекати, а юристи компанії з Купертіно відзначають: Microsoft так довго користується своєю торговою маркою Windows, що вже й не пригадає, як сама перебувала в аналогічній ситуації. А адже термін «вікна» («windows») є ще більш загальновживаним і означає певний вид продукції — звичайні вікна, які можна знайти в кожному будинку.

Так чи інакше, Apple заслужила право на товарний знак «App Store», адже вони так назвали свій централізований магазин мобільних додатків першими і зробили його краще за всіх. Тому замість того, щоб витрачати сили і час на такі дурниці, компанії Microsoft слід сконцентруватися на своєму Marketplace і привести його до того вигляду, в якому користувачів Windows Phone 7 не буде хвилювати — «app store» це чи не «app store».