Чим ближче осінь, тим ближче реліз iOS 5 і урочистий запуск iCloud. Тому роботи над цими програмними продуктами не зупиняються в Купертіно ні на хвилину. Раніше на цьому тижні розробники отримали доступ до майбутнього «хмарного» веб-порталу Apple, а вчора вийшли нові тестові версії iOS, iTunes, Lion, iCloud і Safari.

iOS 5 і iTunes 10.5

Найбільший інтерес для розробників повинні представляти п’яті бета-берії iOS 5 і iTunes. З моменту випуску попередньої збірки минуло два тижні і тепер розробникам пропонується завантажити і встановити білд з номером 9A5288d.

Список підтримуваних пристроїв залишився без змін — це всі моделі iPad 2 і iPhone 4, оригінальний iPad, iPhone 3GS, а також третє і четверте покоління iPod touch.

Якщо на вашому тестовому іДевайсе встановлена iOS 5 beta 3 і вище, то вам не потрібно качати повну версію нової прошивки, так як Apple дозволяє оновитися «по повітрю» (OTA або «over the air) за допомогою вбудованого в систему модуля Software Update.

Виходить, що замість combo-апдейта для, скажімо, iPhone 4 розміром в 787 МБ, в якому міститься повна операційна система і який поширюється через центр для iOS-розробників, користувачі можуть завантажити лише delta-оновлення розміром в 128 МБ (різниця між beta 4 і beta 5, для beta 3 ця різниця буде більше).

Перед установкою OTA-оновленія ваш іДевайс потрібно грунтовно почистити. Зробити це можна в додатку Установки > Основні > Скидання > Видалити контент та налаштування:

To install iOS 5 beta 5 using over the air software update, you must first erase all content and settings on your device by choosing Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings. Over the air software update can be ініціював devices on running iOS 5 beta 3 and later by choosing Settings > General > Software Update.

А нова версія iTunes 10.5 призначена для всіх розробників, які встановили п’яту бету iOS 5 на свої пристрої. Причому, перед установкою Apple рекомендує створити резервну копію всього необхідного контенту.

Lion 10.7.2 і iCloud

Компанія неухильно наближається до релізу iCloud і з кожним днем це відчувається все сильніше і сильніше. Ось і оновлення для OS X Lion 10.7.2 призначений виключно для тестування майбутнього «хмарного» сервісу Apple. Білд з номером 11C35 може бути встановлений як на фінальну версію Лева, так і вийшла на два тижні тому збірку 10.7.2.

А щоб життя здавалося ще веселіше, Apple опублікувала для завантаження аддон iCloud beta 6 — панель для системних налаштувань, яка інтегрує «яблучні хмари» з настільною операційною системою.

Safari 5.1.1

Крім усього іншого, розробники отримали доступ до нових бета-зборках Safari 5.1.1 для Mac і Windows, в яких також включена інтеграція з iCloud. Ці браузери призначені для тестування синхронізації закладок і елементів Reading List між комп’ютерами.