Нарівні з неофіційною інформацією про майбутні покоління мобільних гаджетів Apple, деякі «анонімні джерела, знайомі з планами компанії, продовжують радувати нас чутками про нових ноутбуках. Зокрема, за повідомленням інсайдерів, вже в червні цього року Apple збирається представити нове покоління MacBook Air, в якому будуть встановлені процесори Intel з архітектурою Sandy Bridge.

Не так давно компанія Intel почала офіційні продажі цих процесорів. Деякі великі вендори вже найближчим часом планують розпочати випуск десктопних комп’ютерів і ноутбуків з використанням Sandy Bridge-процесорів навіть незважаючи на затримки їх поставок, які сталися через виявлення дефекту в чіпсеті 6 Series.

А в червні цього року, судячи з планами компанії, повинен відбутися випуск економічних низьковольтних моделей цих процесорів, які як не можна до речі підійдуть для новеньких MacBook Air. На жаль, Apple була змушена використовувати для своїх ультра-портативних «повітряні» ноутбуків старше покоління процесорів Intel Core 2 Duo у зв’язку з обмеженням продуктивності графіки архітектури Arrandale і теплових обмежень. Тому перехід на Sandy Bridge дозволить досягти значного поліпшення продуктивності з мінімальними змінами в споживаної потужності.

Ми вже говорили в грудні минулого року, чому Apple може в кінцевому підсумку відмовитися від графіки NVidia на користь продуктивності нових процесорів. Крім того, завдяки розміщенню не особливо сучасного IGP на одному кристалі, його продуктивність порівнянна з NVidia 320M, які були розроблені спеціально для Apple і використовуються Купертіно в декількох яблучних ноутбуках.

До того ж, Intel щосили працює над створенням «милиці» для забезпечення сумісності з дуже важливою для Apple технології OpenCL і своїх процесорів Sandy Bridge. А керівництво Nvidia нещодавно оголосив, що 320M стане останнім Intel-сумісний чіпсетом, не бажаючи витрачати нерви і гроші на судові позови з Intel.

Червнева дата виглядає логічною з однієї причини: для MacBook Air традиційним був 8-09 місячний цикл розвитку. Оригинальныцй Air вийшов на початку 2008 року, його перше оновлення відбулося в жовтні 2008, друге — у червні 2009. Це останній ітерації користувачам довелося чекати цілих 16 місяців, тому Apple може цілком використовувати свою червневу презентацію на WWDC для того, щоб анонсувати оновлену модель.

Що стосується MacBook Pro, за чутками нові моделі цих ноутбуків можуть з’явитися вже в березні. Однак ці терміни можуть бути збільшені з-за проблем з сумісними з Sandy Bridge чіпсетами. Так чи інакше, “маючи на руках” 13″ оновлені моделі MacBook і MacBook Pro можна буде припустити, чого варто очікувати від майбутнього MacBook Air.