Продовжуємо огляд останніх патентів Apple. І якщо у попередній частині ми зупинялися, в основному, на мобільних гаджетах і технологіях, які є їх невід’ємною частиною, то в цьому розділі я зібрав патенти, що належать до яблучним комп’ютерів.

Компанія постійно шукає нові способи комунікації, отримуючи іноді патенти на досить прості і очевидні речі. Наприклад, ноутбук з інтегрованою антеною, яка дозволяє працювати з 3G-мереж, і здійснювати телефонні дзвінки прямо з комп’ютера. В майбутньому цю конструкцію легко «прокачати» для інтеграції з мережами нових поколінь (наприклад, LTE).

По термінології Apple, такий комп’ютер може називатися Телефонний MacBook (Telephonic MacBook) і комплектуватися висувною антеною бездротового, розташованої біля екрану, дозволяючи стільникового модуля встановлювати з’єднання навіть у суцільнометалевому (unibody) корпусі, виконаному з непровідних матеріалів.

Найцікавіше те, що компанія зможе використовувати подібне рішення в подальшому для своїх мобільних гаджетів на зразок iPad з 3G-модулем, в якому частина задньої кришки довелося зробити пластикової, щоб не «глушити» сигнал.

Не подобається ідея дзвінків прямо з ноутбука? А як щодо лептопа, який дуже швидко трансформується в планшет? У патенті «Application Programming Interfaces for Scrolling Operations» Apple описує мобільний комп’ютер, верхню кришку якого будь-який користувач зможе перевернути екраном вгору за лічені секунди. Правда, на відміну від існуючих рішень з поворотним екраном, що в Купертіно пропонують рухати його вздовж клавіатури ось таким чином:

Інша конструктивна особливість, яка має всі шанси з’явитися в найближчому майбутньому, являє собою антену, заховану за знаменитим логотипом Apple з надкусанным яблуком. У своєму патенті компанія називає цю технологію дуже просто — «Logo Antenna» — і передбачає її використання не тільки в мобільних гаджетах, але і ноутбуків, оснащених 3G модулями. Мета такого підходу полягає в тому, щоб досягти більш стійкого рівня сигналу в будинках з товстими стінами та інших точках з поганим прийомом.

І ще дуже цікавий документ присвячений екстер’єру ноутбуків. Всі ми знаємо, як в даний момент компанія домагається світіння свого логотипу на задній кришці портативних комп’ютерів — вони просто вирізують в металі спеціальний отвір і закривають його пластиковою заглушкою, яка не перешкоджає проходженню світла від матриці. Патент «Invisible, Light-Transmissive Display System» описує технологію, з допомогою якої в алюмінієвому корпусі лазером просвердлюється безліч мікроскопічних отворів, що пропускають світло і утворюють єдину форму.

У цьому випадку логотип Apple, індикатори на корпусі, роз’єм MagSafe і навіть деякі кнопки (зразок кнопки живлення) будуть невидимими до тих пір, поки комп’ютер не включиться. Можливо, дана технологія не є чимось революційним, але вона в черговий раз підкреслює увагу Купертіно до дрібниць, які перетворюють ноутбук з бездушною коробки твір комп’ютерного мистецтва.

І це знову не кінець.