Днями компанія Apple випустила чергову і вже четверту за рахунком бета-версію iOS 8.2, в якій популярний блог 9to5Mac знайшов згадки про новий додатку-компаньйона для iPhone. Після виходу ? Watch дана програма буде встановлена на iPhone або iPad кожного власника «розумних годин» і дозволить їх налаштовувати. А зараз з її допомогою ми можемо дізнатися трохи більше про можливості майбутнього яблучного гаджета.

Мобільний додаток, яке отримало невибаглива назва «Companion», має стати єдиним центром для налаштувань самого пристрою і програм для ? Watch, створених іншими розробниками. Як стало відомо після виходу першої бета-версії iOS 8.2, софт для годин Apple буде доповненням до існуючих мобільним додаткам і виконуватись безпосередньо на iPhone або iPad, тому немає нічого дивного в тому, що їх налаштування також будуть розташовуватися на цих гаджетах.

На скріншотах Companion.app, запущеного силами розробника Стівена Трогтона-Сміта (Steven Troughton-Smith), видно, що ? Watch зможе раз в годину нагадувати користувачам, які ведуть сидячий спосіб життя, що їм потрібно встати і трохи прогулятися, періодично надсилати на iPhone інформацію про періоди активності, досягнення мети в ходьбі і заняттях спортом, сигналізувати про встановлення нових рекордів. Також ? Watch здатний відображати інформацію про те, скільки користувач рухався минулого тижня, після чого він зможе підкоригувати цілі на наступні сім днів.

Крім різноманітних нотифікацій, пов’язаних зі спортом і фітнесом, власники годин Apple зможуть брати Push-повідомлення про спрацювання таймерів і будильників на iPhone, а також активувати світловий індикатор на передній стороні ? Watch, який при наявності непрочитаних повідомлень буде світитися червоним.

Ще користувачам доступні кілька опцій, серед яких показ власних абревіатур міст при виборі декількох часових зон, а також можливість урізноманітнити циферблат гаджета за допомогою монограми поряд з іншими ускладненнями» (Complications), показують різноманітну додаткову інформацію начебто погоди, фази місяця, графіків активності і так далі. Монограма представляє з себе короткий текст довжиною від одного до чотирьох символів. Скажімо, це можуть бути ініціали власника.

Крім усього іншого користувачі з допомогою нового встановленого iOS-додатки зможуть організовувати розташування іконок на екрані ? Watch, налаштовувати методи введення для відповіді на які прийшли повідомлень (із застосуванням Диктування або запису аудіо-фрагмента), включати функцію Taptic Engine, здатну інформувати власника годинника про наближення до точки призначення у режимі навігації за допомогою легкої пульсації, додати обрані контакти своїх друзів і членів родини, з якими можна буде швидко зв’язатися, і активувати простий чотиризначний Passcode для доступу до всіх компонентів ? Watch (прямо як у «дорослій» версії iOS).

Так чи інакше, до сих пір ні фреймворк WatchKit, ні прихований код в iOS SDK, ні анонімні джерела, ні офіційні представники Apple не змогли точно відповісти на найважливіші питання. Скільки будуть коштувати різні моделі ? Watch? Як довго вони зможуть пропрацювати від одного заряду акумулятора? І коли, власне кажучи, нарешті надійдуть у продаж?

Будемо сподіватися, що відповіді на ці питання ми дізнаємося вже зовсім скоро.