Як це зазвичай буває, через деякий час після початку продажів новенький яблучний продукт неодмінно потрапляє в кришталево чисті лабораторії iFixit, де піддається ретельному «розкриття» і вивчення. Не став винятком і MacBook, що надійшов у продаж на минулого тижня.

Мабуть, заздалегідь припускаючи, що їх може очікувати, технохирурги з iFixit вирішили особливо не витрачатися і купили найпростіший ноутбук з 12-дюймовим дисплеєм Retina, двоядерним процесором Intel Core M з такою частотою 1.1 ГГц, 8 ГБ оперативної пам’яті DDR3 (1600 МГц), SSD-накопичувачем на 256 ГБ, інтегрованим графічним адаптером Intel HD Graphics 5300 і єдиним портом USB-C, призначеним для підключення будь-якої комп’ютерної периферії, так і зарядного пристрою.

Вже на початковому етапі iFixit-вівці відзначили, що інженери Apple суттєво переробили принципи компонування «нутрощів» MacBook: частина з них щільно прилягає до верхньої половинки корпусу, частина — до нижньої, а між ними натягнуті шлейфи — прямо як в попередніх поколіннях iPhone. І щоб їх не пошкодити, до коннекторів потрібно підбиратися з зворотного боку.

Примітно, що у цього ноутбука відсутній, як такий, коннектор батареї. Дане рішення інженери Apple вже активно застосовували в конструкції своїх планшетів.

Логічна плата MacBook являє собою справжній витвір мистецтва. Вона на 67% менше, ніж у 11-дюймовий MacBook Air, але вміщує в себе всі необхідні чіпи для повноцінної роботи портативного комп’ютера, включаючи процесор, RAM виробництва Elpida, модулі флеш-пам’яті Toshiba, бездротові чіпи Broadcom і Murata.

Ще одним мобільним рішенням, яке Apple на протязі останніх років застосовувала у своїх планшетах і плеєрах iPod touch — це активне використання клею. Саме на ньому тримаються нові ступінчасті відсіки батареї, і відірвати їх від корпусу зовсім непросто. Їх характеристики (7.55, 39.71 Вт·год і 5263 мА·год) співставні з акумулятором MacBook Air, але завдяки тій увазі, яку компанія з Купертіно приділяє енергоефективності, інженерам вдалося домогтися вражаючого часу автономної роботи.

Інтерес представляє і трекпад Force Touch. У ньому встановлено 4 тензометричних датчика, що дозволяють вимірювати силу натискання, а відсутність рухомих частин означає, що конструкція буде більш міцною і довговічною, порівняно з традиційними трепками. Крім того, на платі Force Touch технохирурги знайшли кілька чіпів Broadcom, ST Microelectronics і Linear Technology, які відповідають за його роботу.

За результатами «розтину» iFixit поставили нового MacBook найменшу оцінку ремонтопридатності з усіх можливих — 1/10, яка означає повну неможливість ремонту ноутбука в домашніх умовах. Серед головних недоліків співробітники ресурсу позначили велика кількість пропрієтарних гвинтів, складне витяг акумуляторних батарей і неможливість заміни процесора, оперативної пам’яті і флеш-накопичувачів, оскільки вони всі припаяні до логічної платі.

Інші подробиці і технічні нюанси пристрою MacBook, в тому числі, її нової клавіатури, ви можете знайти на сайті iFixit.