Після анонса другого покоління Apple TV, яке, по ідеї, відповідає основним вимогам і побажанням користувачів, більшість користувачів склалося цілком закономірним питанням: якщо в пристрої встановлений процесор А4, під керуванням якої операційної системи працює ця маленька чорна коробочка, уміщається в долоні? Невже чергова модифікація iOS?

Щоб не томити читача, підтверджую: новий Apple TV дійсно працює під управлінням iOS.

Непрямі підтвердження з’явилися через кілька днів після музичної події, що пройшов 1 вересня в Сан-Франциско, коли Стів Джобс в інтерв’ю Bloomberg «проговорився» про можливу появу App Store для телевізійної приставки. Правда, відкрити «філія» онлайн-магазину додатків у вітальні користувачів купертіновци збираються не відразу, а тоді, коли вважатимуть за потрібне.

І ось вчора з’явилися офіційні підтвердження цього факту, тому що в Купертіно опублікували оновлення iOS 4.1 для Apple TV. Файл прошивки з хитромудрим, але від цього не менш звичним назвою AppleTV2,1_4.1_8M89_Restore.ipsw і розміром 242 МБ з’явився на сайті Apple. На відміну від коду 8B117, який був присвоєний прошивка для iPhone або iPod touch, оновлення iOS для тв-приставки нумерується інакше — 8M89.

Природно, допитливі користувачі дуже детально «попорпалися» серед файлів операційної системи і знайшли кілька цікавих фактів.

По-перше, в прошивці присутня нова іконка мобільного додатку Remote для iOS, який не оновлювався з листопада 2009 року. Стилістично вона не змінилася, тільки стала схожа на нову і далеко не всіма улюблену конку останнього iTunes (хоча здалеку спокійно може зійти за око).

По-друге, в папці Applications представлено одне єдине і непізнане додаток Lowtide.app у форматі програм для iOS. У його вимогах значиться GM (Golden Master release) прошивки 4.1.

По-третє, Apple в майбутньому може розширити функціональність телеприставки за рахунок підтримки зовнішніх накопичувачів (цим, швидше за все, займеться додаток MobileStorageMounter в CoreServices)…

…DVD-плеєрів, про що говорять «тонни» plist-файлів для різних типів DVD-дисків і програвачів…

і навіть Facetime:

А тепер найцікавіше:

Але це ще не все: перші примірники приставки потрапили лише деяким користувачам, які зробили попереднє замовлення в онлайн-магазині Apple. Але представники двох команд хакерів, які спеціалізуються на знаходження уразливостей в iOS і залозі яблучних смартфонів, підтвердили можливість злому прошивки. Таким чином, користувачі зможуть зробити джейлбрейк Apple TV.

Встановити даний факт вдалося за допомогою утиліти SHAtter, яка була показана кількома днями раніше в якості засобу для злому iPod touch четвертого покоління. SHAtter використовує уразливість в bootROM, тому одним оновленням iOS тут не відбудешся — для її закриття Apple доведеться випускати оновлення заліза (як у випадку з iPhone 3GS) для декількох продуктів відразу: останній iPod touch, iPhone 4 і Apple TV. Тому якщо хтось зацікавлений в потенціалі телеприставки, варто купити її до виходу джейлбрейка або відразу після цього.

Загалом, ситуація з iOS і магазином додатків для Apple TV нагадує поява їх на перше покоління iPhone: коли каліфорнійський смартфон вперше потрапив у руки користувачів, App Store не було в помині, а люди були занадто зайняті, звикаючи до «залізним» і програмних функцій інноваційного пристрою. Але вже через рік, поряд з новими iPhone 3G, присутні на WWDC’08 гості побачили новий магазин мобільних додатків, що став за ці роки неймовірно популярним.

Цілком можливо, що коли-то Apple все-таки відкриє ще одну секцію в App Store.