В ході презентації iPhone 4, яка відбулася рівно тиждень тому на відкритті Всесвітньої конференції розробників у Сан-Франциско Стів Джобс зі сцени Moscone Center сказав, що завдяки технології Retina у компанії вийшов самий чудовий дисплей у світі. Сьогодні я розповім нашим читачам про кілька цікавих фактах, після чого спробуємо порівняти дисплеї нового яблучного смартфона і iPhone 3GS.

Критика технології

Природно, більшість присутніх у виставковому центрі гостей змогли після презентації ближче розглянути новинку і зробити для себе деякі висновки. А буквально через кілька днів з’явилася пара людей, які відпустили «шпильки» у бік Стіва і компанії. Причиною цих не дуже приємних слів послужила заява Джобса про нездатність людського ока розрізняти точки на екрані, якщо розташувати як мінімум 300 пікселів на квадратному дюймі, як в глянцевих журналах. Технологія Retina, назва якої пішла від слова «сітківка», використовує навіть більше значення — 326 пікселів на дюйм.

Реймонт Сонейра (Raymond Soneira), експерт в подібних питаннях, пояснив популярному виданню Wired, що цей факт не зовсім відповідає дійсності і більше нагадує маркетингову прийом. Насправді, генеральний директор корпорації DisplayMate Technologies заявив, що при великому бажанні людина все-таки зможе розрізнити пікселі, однак, для цього доведеться напружити очі. Довірившись своєму 20-річному досвіду, він навіть назвав точну кількість пікселів, який потрібно розмістити на дисплеї, щоб користувач не зміг розрізнити окремі кольорові точки. Це значення дорівнює приблизно 477 точок на дюйм, що в півтора рази більше нинішнього значення. Однак, навряд чи досяжно при використанні сучасних технологій.

«Незважаючи на це, у компанії один з кращих дисплеїв на ринку і він дійсно близький до ідеалу», — підсумував експерт.

Друга «колючість» прийшла зі штабу Samsung. В інтерв’ю газеті The Korean Herald, представник компанії зазначив, що технологія Retina підвищує чіткість всього лише на 5%, а ось витрата заряду батареї може, гіпотетично, збільшитися на 30%. Природно, співробітник корейської корпорації не зміг втриматися і детально розписав плюси AMOLED-екранів, забувши відзначити, що вони дорожче коштують, дуже погано ведуть себе на яскравому сонячному світлі і — головне — в даний момент Samsung не має виробничі потужності, здатні задовольнити попит Apple.

Порівняння дисплеїв

Як дізнатися, в якій моделі смартфона дисплей краще? Звичайно ж, їх потрібно сфотографувати і збільшити, після чого виставити отриманий результат на загальний розгляд. Першими даними питанням спантеличені журналісти PCWorld. Для порівняння використовувалася іконка програми Погода, зліва екран iPhone 3GS, а праворуч — iPhone 4:

Різниця помітна, як кажуть, «неозброєним поглядом»: згладжені літери, тіні і ореол навколо сонця відображаються просто чудово, хоча мені здавалося, що навіть на старому дисплеї деталізація була дуже хороша.

А ось знаменитий американський блогер і техно-євангеліст Роберт Скобл (Robert Scoble) пішов ще далі — він узяв свій Canon 5D Mark II і зробив кілька висококласних знімків, один з яких розмістив на Flickr (увага, картинка розміром 5616 x 3744 точок, 5.6 МБ).

Після чого, роздобув схожу фотографію дисплея iPhone 3GS, зроблену трохи раніше і зібрав все до купи:

Є ще велика картинка (1920 х 2586, 1 МБ).

Загалом, хто б що не говорив, але Apple всіх уділали. Знову.