Сьогодні вранці в газеті «Комерсант» з’явилася інформація, що офіційні продажі нового iPad в Росії стартують в ніч на 25 травня. Про це виданню повідомили три різних анонімні джерела із співробітників компаній, що працюють на ринку побутової електроніки. Яблучний планшет міг би з’явитися в РФ і раніше, якби не проблеми з антимонопольним законодавством.

На жаль, офіційні ціни на популярний мобільний гаджет Apple досі не затверджені, але за попередніми прогнозами його вартість буде коливатися від 20-025 тис. рублів (за iPad без радіомодуля з ємністю накопичувача 16 ГБ) до 35 тис. рублів (за 64-гігабайтну модель з підтримкою Wi-Fi і 4G-мереж). На даний момент, згідно Яндекс.Маркету, середня вартість найдешевшої моделі iPad 3 складає майже 20 тис. рублів, а топової — приблизно 31 тис. рублів.

Джерела «Комерсанта» зазначають, що розмір першої партії нових планшетів складе 30 тисяч пристроїв (приблизно 7-08% від загального числа iPad, проданих 2011 році). Але також потенційним покупцям варто врахувати перед покупкою один важливий факт — гаджет не буде працювати в LTE-мережах російських стільникових операторів, оскільки він підтримує інші частоти.

У свою чергу, джерела РИА Новости підкреслюють, що офіційно яблучний планшет міг би з’явитися на території Росії набагато раніше, якби не проблеми з законодавством — у березні Федеральна антимонопольна служба зацікавилася діями митних органів, які то вводили, то скасовували мита на ввезення iPad, оскільки класифікували його спочатку як «навігаційне обладнання» (за ввезення кожного пристрою, що потрапляє в останню категорію, необхідно було платити в казну держави за 5% від його вартості), потім як «комп’ютер».

Так чи інакше, зараз нульове мито на ввезення iPad була в черговий раз підтверджена прес-службою Федеральної митної служби, а вже в наступну п’ятницю Росія приєднається до 90+ країнам, в яких третій iPad представлений офіційно.