Час від часу в мережі проскакують сенсаційні повідомлення про випуск якогось хитромудрого девайса, здатного «вбити» аналогічний продукт від Apple. На перевірку ж всі вбивці iPhone, Mac, Apple і т. д. в кращому випадку виявляються дешевим китайським фуфлом, в гіршому — ганьблять не тільки себе, але і порівнюваний бренд. Єдина надія на NVidia Ion, правда я искрене сподіваюся, що він буде в серці ногого Mac mini.

Ось і настав час вставити своє вагоме слово такому гіганту-виробнику як Dell. Причому замахнувся він на розробку Apple, яка виділяє компанію серед інших — MacBook Air. Передчуваю, як ті, хто не любить Air, почнуть тикати в мене пальцем і запевняти, що Air не вийшов, в ньому немає Ethernet порти і всього один USB. Згоден, проте він ультрапортативен, але не такий маленький, як нетбуки — отже за ним більш комфортно працювати. А ось за портативність доводиться платити таку ціну.

Так от, з лабораторій Dell все ніяк не може вийти в масове виробництво ноутбук Adamo. За словами віце-президента Майкла Тэйтлмана, це буде карколомний ноутбук, який, по-перше, повинен стати культовим, по-друге, «обновить» імідж компанії, буде крутіше, тонше і при цьому на $400 дешевше, ніж MacBook Air. Правда спочатку Тэйтлман нічого не сказав про начинку, розміри та інші параметри ноутбука.

Пізніше стали з’являтися якісь здогадки, припущення. Проте лише після того, як він був офіційно представлений публіці, можна проводити якийсь аналіз і робити висновки. Комп’ютер зроблений з легкого і красивого алюмінію, прям як у оновлених ноутбуків Apple. В Dell відзначають, що виготовлення таких алюмінієвих корпусів є витратним і трудомістким процесом, тому вони будуть використовуватися тільки для сімейства Adamo.

На жаль, нічого не було сказано про процесорі і системній логіці. Правда стало відомо, що ком’ютери будуть комплектуватися 45-Вт адаптерами живлення. Тому, швидше за все, в ноутбуках будуть застосовуватися 45-нм процесори Core 2 Duo.

Перші версії Adamo будуть оснащуватися 13-дюймовим дисплеєм. Спеціально за замовленням Dell, компанія Samsung виготовила ультра-тонкі дисплеї завтовшки 3,5 мм.

Підключити зовнішній дисплей до Adamo можна буде по інтерфейсу DisplayPort. Правда, швидше за все, прийдеться докупити перехідник з Displayport на VGA, DVI або HDMI. Не знаю, на мій погляд дивне рішення.

Крім цього, в комплекті ноутбука буде 8-швидкісний привід, читає, як Blu-ray, підтримку якого Apple тільки збирається ввести в Snow Leopard, так і DVD/CD із слотової завантаженням. В якості жорсткого диска буде використовуватися SSD-накопичувач ємністю 128 Гб. При бажанні, його можна буде замінити на аналогічний диск більшої ємності або на звичайний HDD. Правда навіщо в портативному ноутбуці HDD на 500 гігабайт? ??

Спочатку я обмовився про ціну. Стверджувалося, що він буде на 400$ дешевше свого яблучного конкурента, однак практично достовірно відомо, що «базова комплектація» обійдеться любителям портативності в 1500$. А топова — 3000$. Не впевнений, що такими цінами можна буде «вбити» MacBook Air ??

І ось ще що цікаво — з ним будуть проблеми при установці Хакінтоша?

Класні плаття Allure Diagonal, їй сподобається.