Деякі фахівці після чергового оновлення яблучних комп’ютерів відразу ж приймаються за їх «відкриття», а деякі проводять різноманітні тести, намагаючись порівняти продуктивність нового заліза з представниками попередніх поколінь модельної лінійки та іншими продуктами Apple. Не обійшлося без подібних досліджень і у випадку з MacBook Air, який встиг не тільки побувати в лабораторії iFixit, але і «помірятися силами» з 13-дюймовим ноутбуком MacBook Pro.

Тестуванням нового покоління Air зайнялися редактори Macworld, які отримали дивовижні результати. Виявляється, незважаючи на зменшення тактової частоти використовуються в ноутбуці процесорів, нові лептопи стали швидше за своїх попередників. Значною мірою це пов’язано з використанням SSD-накопичувачів замість звичайних жорстких дисків. І навіть останній 13-дюймовий MacBook Pro з процесором Core 2 Duo і тактовою частотою 2,4 ГГц, випущений в середині 2010 року, отримав за тест Speedmark 6.5 оцінку меншу, ніж 13-дюймовий MacBook Air.

Отже, оновлений 13″ Air з процесором 1,86 ГГц подвоїв свою оцінку Speedmark (до 108) у порівнянні зі значенням 54 пункту “повітряної” моделі 2009 року випуску і процесором аналогічної частоти. Але тести дискових операцій показали справді чудові результати: з копіюванням файлу розміром 1 ГБ новий Air впорався всього за 13 секунд, а попередньої моделі з жорстким диском на 4200 rpm для цього було потрібно в 5+ разів більше часу — цілих 69 секунд. Також, ноутбук показав практично феноменальний талант розпакування zip-архівів:

Завдяки використанню інтегрованого графічного чіпа GeForce 320 M, гра Call Of Duty 4 показала більш ніж триразовий приріст кількості кадрів в секунду (40 fps проти 13) у порівнянні з GeForce 9400 M, встановленої в MacBook Air 2009 року.

Автори тесту відзначають, що новий MacBook Air значно перевершує свого попередника в ресурсномістких завданнях, хоча обидва покоління використовують процесори з однаковою тактовою частотою: кодування треків в iTunes, Photoshop, HandBrake, MathematicaMark і тести CineBench CPU працювали помітно швидше в новій системі. Але також процесор оновленого 1,86 ГГц Air здається навіть швидше попереднього Core 2 Duo з тактовою частотою 2,13 ГГц під час виконання тих самих завдань.

Випробування показали, що старший “повітряний” ноутбук (13″ і 1,86 ГГц) приблизно на третину швидше за результатами Speedmark в порівнянні з меншою моделлю (11,6″ і 1,4 ГГц). Виняток становив тільки один тест, в якому всі пристрої показали однаковий час копіювання великих файлів. Але ось хто повинен відчувати себе “незатишно”, так це 13″ MacBook Pro з тактовою частотою 2,4 ГГц випуску середини 2010 року, який практично ідентичний новому Air.

Правда, у самого тонкого лептопа в світі не залишилося жодного шансу проти 15″ Mac Book Pro з Intel Core i5, який виявився вдвічі швидше старшої моделі та практично втричі швидше молодшої моделі MacBook Air. Набравши в тесті Speedmark максимальну кількість пунктів, він впевнено виграв у загальному заліку:

Крім цього, редактори Macworld провели стрес-тест батарей оновлених ноутбуків. Виявилося, що 11-дюймова модель може відтворювати один і той же фільм без зупинки на повний екран з максимальним рівнем яскравості протягом 3 годин 40 хвилин, а старша модель «грала» трохи довше — 4 години 25 хвилин. Заряду батареї попереднього покоління вистачало на 3 з гаком години аналогічного тесту. Правда, таке тестування істотно відрізняється від сценарію, розробленого в Купертіно для аналогічних цілей.

Дуже цікаві результати, чи не правда?