Apple представила CarPlay — фінальну версію iOS in the Car, яка дозволяє інтегрувати iPhone і iPad з мультимедійною системою легкових автомобілів, — навесні цього року, але за весь цей час на ринку так і не з’явився широкий вибір пропозицій, що підтримують дану технологію. На щастя, незабаром автолюбителям може появитися непогана альтернатива.

Розробник Адам Белл (Adam Bell) днями опублікував невеликий анонс свого нового проекту, в рамках якого він намагається запустити CarPlay безпосередньо на iOS-пристроях — без підключення до зовнішнього дисплею або інформаційно-розважальної системи машини. Автор зізнається, що твік поки ще досить глючний, але вже зараз дозволяє відобразити екран CarPlay і деякі сумісні програми поверх SpringBoard на iPhone 6 і iPad.

За словами Белла, цей проект знаходиться на ранній стадії розробки. Але коли порт буде закінчений, він збирається зробити його безкоштовним і опублікувати вихідні коди для яблучного ком’юніті.

На даний момент CarPlay підтримують лише невелике число нових автомобілів від великих концернів-партнерів Apple, спочатку підтвердили намір інтегрувати систему у свої моделі, і ще менше мультимедійних головних пристроїв від сторонніх виробників на зразок Pioneer або Alpine. Однак, ці магнітоли володіють рядом недоліків, найбільшим з яких є наявність простих резистивних дисплеїв, які навіть близько не дотягують до екранів яблучних смартфонів і планшетів.

Якщо у Адама Белла все вийде, максимум, на що доведеться витратитися власникам іДевайсов замість покупки і установки дорогого головного пристрою — це тримач для iPhone або iPad в машину.