За останні пару днів від «офіційного» Twitter з’явилося відразу кілька новин. По-перше, це анонс майбутніх змін у веб-версії популярного сервісу мікроблогінгу, яка незабаром має перейти на HTML5 і не буде так відстійно виглядати в мобільному Safari. По-друге, вчора вийшло велике оновлення клієнта Twitter для Mac, на якому я хотів би зупинитися трохи докладніше.

Веб-додаток twitter.com

Безумовно, кроком вперед можна вважати майбутні зміни у веб-додатку Twitter. Розробники пообіцяли, що не тільки його переведуть на HTML5, але і додадуть ряд нових і цікавих функцій, яких до цього не було.

Наприклад, власникам iPhone або iPod touch, які вирішили почитати Твіттер на своєму гаджеті через Mobile Safari, буде запропоновано нове привабливе меню, що дозволяє швидко перемикатися між твіттер-стрічкою, згадками, прямими повідомленнями (у вигляді листування), пошуком і профілем.

Ось що команда розробників пише в своєму блозі:

Ми хочемо, щоб ви мали доступ до Твіттеру незалежно від того, де ви знаходитесь, якими пристроями користуєтеся, віддаєте перевагу мобільний додаток або браузер. Сьогодні ми починаємо перехід на нову мобільну версію twitter.com, яка дозволить нам забезпечити високу якість і єдиний досвід для кращих пристроїв з сенсорними екранами. Вона була розроблена з нуля для смартфонів і планшетів з сучасними браузерами, що підтримують новітні веб-технології, в тому числі HTML 5.

Раз творці сервісу зважилися на такі великі зміни, значить цією версією користується досить велика кількість клієнтів, які зможуть випробувати оновлення вже протягом найближчих декількох тижнів. Однак, величезний прогрес видно навіть неозброєним поглядом.

На жаль, користувачі не знайдуть у веб-додатку багатьох чудових можливостей, які пропонують спеціальні клієнти. Тому я не бачу причин працювати з веб-сайтом за наявності безкоштовних додатків для iOS і Mac OS X.

Twitter для Mac

А вчора вийшло значне оновлення Twitter для Mac (доступний в Mac App Store). У ньому зникла напівпрозора бічна панель і знову з’явився заголовок вікна, поєднаний з просунутою панеллю навігації. Можливо, виглядає надто масивно і не так красиво, але при цьому вона дозволяє не заплутатися при переході між панелями і швидко перейти на будь-який рівень в ланцюжку навігації.

Крім цього, Twitter став многооконным, дозволяючи відобразити вміст будь-якої панелі у вигляді окремого вікна і перетворити офіційний клієнт в TweetDeck :) Але якщо серйозно, ви б могли винести на робочий стіл окремою колонкою якою-небудь постійно оновлюється пошуковий запит, список або стрічку відразу декількох акаунтів, щоб стежити за ними одночасно. Деякі користувачі можуть прийти в шок від такої великої кількості інформації, але справжнім твіттер-маніякам повинно бути зручно.

Серед інших поліпшень фігурують додаток імені користувача і хеш-тегів у вікні нового твіти, фірмова можливість оновлення стрічки за аналогією з мобільним клієнтом (працює тільки в Lion) і нововведень в «секретній панелі налаштувань, яка доступна тільки покупцям nanoBundle2 (докладніше про це у першому огляді).