За час навчання в університеті у мене не раз виникала необхідність попрацювати з djvu-підручниками. Чесно кажучи, я нічого не маю проти самого формату, але додатки для роботи з ним (на відміну від Preview.app з підтримкою PDF або Acrobat Reader для Windows) викликали одні негативні емоції. Тому сьогодні я б хотів розповісти нашим читачам про DjVuReader для Mac і роздати 5 кодів.

DjVu є технологією стиснення зображень, яка була розроблена спеціально для зберігання відсканованих книг, журналів та інших документів з безліччю графічних і рукописних елементів, значно ускладнюють їх повноцінне розпізнавання. Також, його досить часто застосовують для передачі всіх нюансів оформлення документів: кольору, фактури і дефектів паперу, застрягання, виправлень, плям і т. д.

Технологія отримала широке поширення в чому завдяки високому ступеню стиску, у кілька разів перевищує аналогічні показники інших форматів для зберігання кольорових і чорно-білих зображень, а також ефективності декомпресії, що вимагає на порядок менше оперативної пам’яті.

DjVuReader був випущений зовсім нещодавно, 11 січня, але вже встиг потрапити в першу п’ятірку кращих платних додатків російського сегменту Mac App Store. Насправді, це не випадково, оскільки програма має низку переваг порівняно з «кривими» крос-платформеними утилітами для роботи з цим форматом.

По-перше, це його «нативность»: розробники використовували стандартні фреймворки і слідували эппловским рекомендацій щодо створення інтерфейсів (Human Interface Guidelines або скорочено HIG), в результаті чого DjVuReader досить швидко запускається, добре справляється з великими документами, підтримує повноекранний режим OS X Lion, а головне вікно виглядає акуратно і не змушує очі «кровоточити».

По-друге, такий собі аналог Preview.app для djvu-файлів підтримує кілька режимів перегляду, що дозволяє гнучко масштабувати документ в залежності від розмірів екрана. Досить часто книги скануються по одній сторінці, тому самим корисним, на мій погляд, є двосторінковий режим перегляду.

По-третє, DjVuReader може похвалитися вбудованою підтримкою закладок. Ця функція дуже часто використовується при роботі з декількома документами.

Серед інших можливостей програми можна виділити наступні:

 • Підтримка багатосторінкових (bundled, indirect) і захищених паролем файлів у форматі DjVu.
 • Друк документів прямо з програми.
 • Пошуку в документах, що містять текстові дані.
 • Перегляд у чорно-білому або кольоровому режимі.
 • Копіювання фрагментів документа в буфер обміну.

DjVuReader можна купити в Mac App Store за ціною 5$.

* * *

Але це ще не все. Розробники поділилися зі мною п’ятьма промо-кодами (redeem) для цього додатка, які ми розіграємо серед наших коментаторів. Правила конкурсу прості:

 • Реєструємося або логинимся в Twitter
 • Фолловим @macovod_net
 • Ретвитим цю статтю, в коментарях залишаємо посилання на повідомлення і свій нік (якщо у вас не вийде скопіювати посилання, я повинен буду упевнитися, що всі грають за правилами)
 • Завтра ввечері ми випадковим чином виберемо п’ятеро щасливчиків і направимо їм код за допомогою особистого повідомлення (Direct Message, він же DM).
 • Бажаю удачі!

  * * *

  UPD: Конкурс завершено. Генератор випадкових чисел вибрав наступних переможців:

  @cherniaiev
  @denizztret
  @Njordy
  @igorchelyshev
  @oparin_j

  Щиро вітаю з перемогою!