У продовження огляду основних і найбільш цікавих функцій iOS 4, мені хотілося б поговорити про одному додатку, що з виходом нової прошивки стало доступно для iPhone і iPod touch. Як ви, напевно, вже здогадалися, мова піде про «книгочиталке» iBooks, що пропонує дуже зручний інтерфейс, повноцінну підтримку PDF і можливість покупки книг в iBookstore.

Відразу після запуску, програма родом з Купертіно зустрічає нас книжковою полицею, на якій в ряд поміщається рівно три електронні видання з обкладинками, прямо як справжні. Причому, для книг у форматі ePub і PDF-документів полиці різні, а за їх зміну відповідають кнопки на панелі інструментів.

За замовчуванням, користувачам пропонується два режими перегляду. Якщо ви схопите полку пальцем і трохи протягніть її донизу, то на «антресолі» відобразити поле пошуку та кнопки для переключення режимів. Другий вид являє собою звичайний список, в якому відображається обкладинка книги, її назва і автор. А за допомогою кнопок на панелі інструментів можна відсортувати доступні електронні видання.

Натискання на будь-яку книгу приведе до того, що вона почне відкриватися. Напевно, на iPhone 4 (з 512 МБ оперативної пам’яті) цей процес займає лічені секунди. Проте, відкриття iPad User Guide на iPod touch 2G займає досить багато часу. Процес завантаження відображається маленькими точками внизу екрану, які також виконують функцію посторінкової навігації.

Спеціально до релізу нової прошивки, в Apple додали можливість робити замітки прямо в книзі. Для цього потрібно виділити слово, дочекатися підказки і додати замітку. В майбутньому вона відобразиться на кордоні віртуального листочки у вигляді добре нам знайомого різнобарвного стікера. При бажанні, його колір і зміст можна змінити або взагалі видалити (на зображенні зліва показало 3 різних стани спливаючого меню):

Поки що не зрозумів переваг цих нотаток, але раз є — нехай будуть.

Крім цього, в iBooks додана підтримка словника, який при першому виклику попросить себе завантажити з інтернету. Чесно кажучи, я не знаю — чи підтримує він визначення російських слів, руки не дійшли перевірити.

Можливість налаштувати шрифти, яскравість екрану (але без «нічного режиму»), перейти до змісту або повернутися в бібліотеку, додати сторінку в закладки і здійснити пошук можна за допомогою елементів панелі, що з’являється при натисканні на текст. У змісті, до речі, є спеціальна секція, яка відображає закладки, замітки і звичайні позначки.

До речі, перегляд PDF мало чим відрізняється від перегляду книги, тільки виглядає це трохи по-іншому. До того ж, я не зміг виділити текст, спробувати скопіювати його, доводиться постійно масштабувати файл і т. д. Не сказав би, що для мене це дуже зручно.

Пару слів про iBookstore. Справа в тому, що нічого нового Apple не винайшла, а просто організувала книжковий магазин за образом і подобою App Store/iTunes Store з деякими доповненнями начебто перегляду списку покупок. Всі завантажені, але непрочитані книги маркуються стрічкою «Нова» і піддаються переміщенню як і іконки на головному екрані iOS.

У статті я згадував, що на старих девайсах додаток не відрізняється продуктивність. Але є ще один факт, який мене трохи бентежить — на великих книгах, під час перегортання сторінок, батарея «тане» на очах. Можливо, в цьому винен старий акумулятор, анімація, невелику кількість оперативної пам’яті, відведений під програму, або щось ще, але радості цей факт теж не доставляє.

Але в результаті, перед нами дуже якісне додаток для читання книг, якого більшості користувачів вистачить з головою.

Також, ви можете прочитати про:

  • Візуальні зміни;
  • Багатозадачність;
  • Face Time;
  • Папки додатків.