Минулого четверга один із самих популярних сервісів мікроблогів у світі представив нову версію Twitter для iPhone і iPad. Сталося це через півтора року (якщо не більше) з моменту виходу останнього великого апдейта і я чесно намагався користуватися цим додатком цілий тиждень, записуючи і узагальнюючи враження.

Перед тим, як приступити до безпосереднього опису програми, я б хотів звернути увагу читачів на один цікавий факт: Лорен Брихтер (Loren Brichter), автор Tweetie для Mac і iOS, які стали згодом офіційними клієнтами, пішов з компанії Twitter на початку листопада, вирішивши взяти невелику паузу і визначитися з планами на майбутнє.

У мене є підозра, що його рішення було пов’язане з релізом саме цієї версії, оскільки від старого-доброго Twitter і концепцій Лорена не залишилося і сліду. Хіба що спосіб оновлення стрічки за допомогою знайомого жесту «Pull to refresh» не змінився.

Достатньо кількох секунд, щоб зрозуміти — перед нами справді новий етап у житті програми. Якщо попередні версії Twitter були «еволюцією» один одного, то в даному випадку, існують всі передумови говорити про «революції».

Розробники ясно дали зрозуміти, що взяли курс на уніфікацію інтерфейсів для всіх підтримуваних платформ, оскільки працювати над «зоопарком» проектів з різним досвідом взаємодії (той самий User Experience) накладно і, м’яко кажучи, незручно. Не дивно, що цей постулат ліг в основу всієї функціональності додатка. Правда, поки що скористатися ним зможуть лише користувачі браузера і iOS/Android-девайсів, а ось власникам Blackberry і Windows Phone 7 доведеться почекати.

Якщо порівнювати новий Twitte.app з тим, що було раніше, можна помітити кілька разючих відмінностей, які явно не пішли з додатком на користь:

  • Відступи з двох сторін, через яких на екран вміщується менше інформації.
  • Кількість кнопок у панелі закладок зменшилася до чотирьох, дві з яких для мене практично не представляють ніякої користі.
  • Заголовок стрічки вже не зрозуміти, для якого облікового запису відображаються твіти, — ім’я користувача змінила фірмова пташка.
  • Пропало швидке меню, яке з’являлося після слайд пальцем по кожному повідомленню.

Як я вже сказав, у додатку 4 закладки:

  • «Головна» відображає стрічку повідомлень точно так само, як і в браузері. Посилання та імена користувачів (@username) ніяк не підсвічуються.
  • «На зв’язку» призначена для показу нових фоловерів, якщо хто-небудь ретвитнет ваше повідомлення або додати його в обране, а також відповідей інших користувачів.
  • На закладці «В курсі» представлені актуальні тренди, історії, близькі по духу користувачі і різноманітні можливості для пошуку.
  • І, нарешті, таб «Я» присвячений собі коханому — в цьому вікні можна отримати доступ до свого профілю, приватних повідомлень (а це ще треба запам’ятати!), чернеток, списками і збереженим пошуковим запитам.

 

Звичайно, багато користувачів цінують мінімалізм, але часом рішення розробників зводять з розуму. Чого, наприклад, варта «спрощена» модель роботи з твітом: тапа за повідомленням, чекаємо, поки відкриється окреме вікно з його вмістом, подробицями і додатковими кнопками, і тільки після цього можемо робити просунуті дії начебто ретвіти або відповіді автору повідомлення.

Набагато більше кліків доведеться зробити користувачеві, щоб перейти на інший твіттер-аккаунт — відповідна кнопка захована в закладці «Я» і називається «Змінити обліковий запис». Там же, до речі, розташовані і досить бідні налаштування.

Я думаю, що поставив би Twitter 4.0 десь 3 бали за п’ятибальною шкалою. Незважаючи на потенційно цікаві зміни погіршився не тільки інтерфейс програми, але і його зручність. Схожим чином думають і інші користувачі, які поставили поточної версії дуже низький рейтинг в App Store.

А що думаєте ви з приводу цього оновлення?