Минуло більше двох років з того моменту, як Iconfactory в останній раз влаштовував «капітальний ремонт» одного з найбільш популярних Twitter-клієнтів для Mac. І ось нарешті вчора оновлений Twitterrific 4.0 розправив крила і випурхнув із затишного гнізда розробників, вирушивши назустріч новим користувачам і новим пригодам.

Як і його попередник, оновлене додаток поставляється в двох варіантах — безкоштовна версія з рекламою і повнофункціональна версія за 9,99$, в якій крім відсутності реклами передбачена можливість працювати кількома акаунтами. Додаток можна завантажити з офіційного сайту або з Mac App Store. Також, для власників ліцензії на третю версію Iconfactory пропонує заощадити 2$ і оновитися за 7.95$.

Інтерфейс програми кардинально змінився порівняно з попередніми версіями і, рівно як офіційне додаток Twitter (ex-Tweetie), став більш схожий на мобільну версію Twitterrific. У бічній панелі передбачені окремі пункти для ваших твітів, згадок, прямих повідомлень і обраного. Трохи нижче розташовано поле для пошуку і збережені пошукові запити, користувальницькі списки і тренди. Як і у випадку з Reeder, бічну панель можна максимально звузити, щоб залишити тільки значки, прибравши підписи до них:

Реклама в безкоштовній версії клієнта завжди відображається на вершині списку твітів, навіть якщо в ньому з’являються нові повідомлення. Позбутися від неї, так само як і включити можливість роботи з декількома твіттер-акаунтами, можна тільки після покупки платній версії.

Ще одна відмінність від офіційного Twitter.app полягає в тому, Twitterrific відображає вміст листування між користувачами сервісу мікроблогінгу не в самому додатку, а в окремому спливаючому вікні. Показати його можна за допомогою випадаючого меню для конкретного твіти, поєднання клавіш Cmd+Shift+C або подвійним кліком по області твіти, але не за текстом, а по вільному місцю (не найочевидніша можливість).

Існує також безліч дрібних «фішок», які з’явилися в новій версії Twitterrific. Наприклад, підтримуються нативні ретвіти, а з допомогою контекстного меню ви можете прямо з програми перекласти незрозуміле повідомлення на рідну мову. Ви можете налаштувати перевірку оновлень тільки через певні проміжки часу (починаючи з «Never» і закінчуючи 30 хвилинами), але, можливо, це навіть на краще — менше буде відволікати.

Також, ви можете вибрати стиль списку твітів, розмір шрифту і налаштувати роботу з різними сервісами, у тому числі, Cloud.app і Instapaper. Поки що немає підтримки Growl, але останнім часом я став помічати, що він є ще одним відволікаючим джерелом.

Загалом, якщо ви не звертаєте уваги на рекламу, і вам не потрібно працювати з декількома обліковими записами, то варто звернути увагу на безкоштовну версію Twitterrific. В іншому випадку простіше купити додаток в Mac App Store.

На всяк випадок, ще раз даю посилання на сайт програми та Mac App Store.