Вчорашній день став для Apple доволі продуктивним, оскільки компанія випустила відразу 3 оновлення. Для звичайних користувачів призначаються нові версії iTunes 10.5.2 і прошивки для Thunderbolt Display, а розробникам мобільних додатків стала доступна друга тестова збірка iOS 5.1.

iTunes 10.5.2

Згідно з офіційним опису, iTunes 10.5.2 усуває проблему з спотворенням аудіо під час відтворення або імпорту певних компакт-дисків, а також поставляється з різноманітними поліпшеннями в роботі нового музичного сервісу iTunes Match, який був запущений компанією Apple тільки для жителів Сполучених Штатів в середині листопада цього року.

Нова версія програми може бути завантажена за допомогою системної утиліти Оновлення ПЗ (Software Update) або безпосередньо зі сторінки iTunes на сайті Applе. Розмір повного установника коливається в залежності від операційної системи і становить 102 МБ для Mac OS X, 66.13 МБ для 32-бітних різновидів Windows, і 68.01 МБ для 64-бітної.

Thunderbolt Display Firmware Update 1.1

Далі за списком у нас значиться мініатюрне оновлення прошивки для Thunderbolt Display, які компанія з Купертіно представила раніше в цьому році разом з новими MacBook Air і Mac mini. Цей апдейт покращує стабільність і усуває проблему надміру шумного вентилятора, яка зачіпає досить мала кількість дисплеїв, оснащених новим високошвидкісним портом вводу/виводу.

Додаток для оновлення буде встановлений в папку Програми > Утиліти на вашому комп’ютері Mac і запуститься автоматично, як тільки користувач закінчить його установку. Для завершення процесу оновлення просто дотримуйтесь інструкцій.

Оновлення Thunderbolt Display розміром всього 942 КБ може бути завантажено напряму з сайту підтримки Apple (DMG) або за допомогою системної утиліти Оновлення ПЗ (Software Update).

iOS 5.1 beta 2

Вихід бета-версії iOS 5.1, в принципі, нічим особливим не відзначився. Збірка з номером 9B5127c доступна всім користувачам iOS Developer Program і може бути знайдена на порталі Apple для розробників.

Головним нововведенням прошивки стала можливість управління фотографіями Photo Stream: фотографії, зроблені за допомогою iOS 5.1, можна видаляти з Photo Stream прямо на вашому пристрої. Після вони будуть автоматичних видалені з усіх інших мобільних гаджетів, які працюють під управлінням iOS 5.1. Більш старі фотографії поки що доведеться видаляти вручну.

Список підтримуваних пристроїв досі не змінився — це всі моделі iPad, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, 3 iPod touch 3G/4G. А ще розробникам стали доступні нові збірки програмного забезпечення для Apple TV і Xcode 4.3 beta, потрібні для тестування мобільних додатків і їх можливостей.

До речі, в цій прошивці програмісти Apple знову проявили своє почуття гумору. Знаючи любов журналістів і блогерів до «прихованим знахідок» у свіжих версіях прошивок, вони додали безліч нових пристроїв, яких за цілком очевидним причин поки що не існує в природі. Серед них «iPad10,1», «iPhone11,3», «iPod11,1», «AppleTV8,3» і так далі.

Як завжди нагадую, що бета-версії iOS призначені тільки для розробників і не рекомендуються для установки звичайним користувачам.