Слідом за вчорашніми оновленнями iTunes 9.0.3 і латочки на 27″ iMac, Apple випустила нову версію програмного забезпечення iPhone OS 3.1.3 (7Е18) для iPhone і iPod touch. Судячи з усього, основне виправлення направлено на то, що прошивка підвищує точність сообщаемого рівня заряду акумулятора для відображення на екрані iPhone 3GS.

Крім більш точної інформації про заряд батареї, оновлення усуває помилки операційної системи, при яких деякі програми сторонніх розробників не хотіли працювати або аварійно завершували свою роботу з різних причин, в тому числі з-за використанні японської клавіатури Кана.

Також, iPhone OS 3.1.3 включає в себе ряд оновлень безпеки:

  • Виправлена проблема в CoreAudio, при якій спеціально створений (зловмисником) MP4-аудіо файл приводив до переповнення буфера, несподіваного завершення програми і виконання довільного коду.
  • Аналогічна проблема була виправлена для ImageIO. Перегляд «злісного» TIFF-файлу міг привести до завершення програми і виконання довільного коду.
  • Виправлена помилка пам’яті при обробці повідомлень, що приходять по USB. У цьому випадку зловмисник, що має фізичний доступ до вашого пристрою, в Recovery Mode міг обійти Passcode і отримати доступ до даних користувача.
  • Виправлені були і дві помилки в WebKit. З-за першої, вхід на «поганий» FTP-сервер міг призвести до розкриття інформації, викликати несподіване завершення роботи програми, виконання довільного коду. З-за другої помилки WebKit міг завантажувати аудіо та відео-елементи HTML5 навіть у тому випадку, якщо це не було передбачено (відключена функція завантаження видалених зображень).

Прошивка може бути завантажена через iTunes або звідки-небудь з інтернету. Для мого iPhone touch 2G її розмір склав 251 МБ.

На сайті Apple для розробників з’явилося оновлення iPhone SDK. Його обов’язково необхідно встановити, щоб Xсode зміг упізнати пристрій з iPhone OS 3.1.3.

Слідом за новиною про появу нової прошивки, в твіттері команди iPhone DevTeam, яка регулярно постачає нас черговими утилітами для Jailbreak ‘ a, з’явилося попередження, щоб користувачі не поспішали її встановлювати.