Поки абсолютна більшість користувачів насолоджується щойно встановленим OS X Lion, американцеві Джону Кристману (John Christman) не до сміху, адже за помилку його PayPal-аккаунта, прив’язаного до Apple ID, було знято майже 3900 доларів всього за одну копію операційної системи, завантаженої з Mac App Store.

Звичайно, ціна у 29.99$ за OS X Lion представляється для більшості користувачів більш ніж прийнятною, але тільки в тому випадку, якщо ви заплатили її один раз, а не більше 100 разів. Саме це і сталося з Джоном Кристманом — з урахуванням податку штату підсумкова сума за нову операційну систему Apple, куплену за логікою платіжної системи рівному 122 рази, перевищила 3800 доларів.

23 липня Джону набридло боротися з глюками Lion і він зробив чисту установку системи на свій Mac, після чого зайшов у аккаунт для розробника, встановив останню бета-версію iTunes і вирішив завантажити всі попередні куплені програми, погодившись на пропозицію стандартного мультимедіа-плеєра Mac OS X.

Після цього почалося «веселощі»: за кожне завантаження з його рахунку в PayPal була знята одна і та ж сума (31,79$), яка відповідала останньої купівлі бідного користувача — Lion. Під час завантаження 116 мобільних додатків деякі з них не завантажилися, тому процес довелося повторити, що призвело до додаткових витрат. Отже, за 122 завантаження платіжна система зняла з рахунку Джона 122 вартості Лева + податок штату. А це рівно 3878 американських доларів і 38 центів.

Круто? Далі стало ще цікавіше. Ось уже який день Кристман не може домогтися переконливої відповіді, хто саме допустив фатальну помилку: «Apple звинувачує PayPal, а Palpal звинувачує Apple. Обидві компанії зайняті внутрішніми розслідуваннями, а я за ці три дні повністю розорився».

Співробітники підтримки iTunes Store підтвердили, що за їх даними була здійснена лише одна транзакція, а значить винен Paypal. Але якщо це не якась внутрішня помилка iTunes, звідки платіжній системі знати, скільки разів списувати одну і ту ж суму з рахунку?

Відразу після того, як Джон поставив до відома PayPal і в м’якій формі запропонував їм самим з’ясувати стосунки з Apple, зайві покупки були позначені як «відшкодовані» (refunded), але легше від цього не стало — гроші на рахунок, досі так і не повернулися.

Автори ресурсу MacRumors, які розкопали цю історію, зголосилися допомогти Кристману і вже направили офіційний лист в Купертіно, на що отримали цілком логічну відповідь: «ми будемо спілкуватися безпосередньо з Джоном і спробуємо вирішити його проблему».

До цієї історії варто додати ще один штрих: Джон Кристман не єдиний, хто постраждав від можливості розплатитися в Mac App Store через PayPal. Схожі проблеми описані на новому форумі підтримки Apple і навіть в персональних блогах.

Залишається сподіватися, що ніхто з наших читачів з такою проблемою не зіткнувся, а Джон все-таки зуміє отримати назад свої гроші.