Чим ближче літо, тим більше з’являється чуток щодо майбутнього покоління iPhone. За останній час анонімні джерела з числа співробітників компанії і робочих Foxconn надали чимало інформації про можливу дату релізу нового смартфона і його «залізної начинці».

Реліз намічений на осінь

Ще минулого тижня інтернет-ресурси рясніли заголовками про те, що наступне покоління iPhone буде випущено вже в червні цього року, після проведення всесвітньої конференції для Mac і iOS розробників, яка також відома в народі як WWDC. Ця інформація була заснована на словах одного з співробітників Foxconn.

Правда, потім з’ясувалося, що він знає не більше нашого, і просто зробив таке припущення. А підставою для цього став прийом на роботу 18 000 чоловік, які на заводах найбільшого партнера Apple повинні займатися складанням мобільних гаджетів. Трохи пізніше глава кадрової служби фабрики Foxconn в Тайюане сказав південнокорейському виданню Maeil Business Newspaper приблизно наступне: «Так, ми дійсно наймаємо велике число робітників. Але реліз [iPhone] буде приблизно в жовтні, оскільки ми тільки що отримали замовлення».

Ці терміни виглядають куди правдоподібнішою, оскільки навряд чи компанія стане скорочувати цикл розробки свого смартфона. Та й головною темою традиційної літньої конференції для розробників, на мій погляд, повинні залишатися операційні системи Apple. А для презентації нового iPhone краще зібрати окреме спеціальне захід.

Процесор A5X і 1ГБ оперативної пам’яті?

Джерела блогу 9to5Mac повідомляє, що Apple у своїх лабораторіях щосили тестує прототип нового покоління iPhone, схожий на 4S як дві краплі води (з міркувань безпеки). Однак, всередині мобільного гаджета ховається злегка модифікований процесор A5X з 1 ГБ оперативної пам’яті, більш підходящий для телефону, ніж для планшета.

І навіть ці чутки громадськість сприйняла не надто райдужно, назвавши специфікації «надлишковими», адже потужність процесора в новому iPad використовувалася для задоволення апетитів сетчаточного дисплея. З іншого боку, чого не зробиш заради того, щоб анімація в системі виглядала ще більш плано, а розробники могли сильніше «накрутити» свої програми та ігри.

А що ще?

Аналітики не втрачають надії, що Джонатан Айв остаточно зійде з розуму і випустить якесь таке убозтво:

На їхню думку гаджет може похвалитися алюмінієвим unibody-корпусом, не пропускає жодного радіосигналу, і 4-дюймовим екраном, з яким не зміг би впоратися навіть бідака-Шопен, відомий своїми довгими пальцями.

До речі, цю проблему ще в кінці минулого року відмінно візуалізував Дастін Кертіс замітці під назвою «3,5 inches» (на зображенні показана зона, яку можна охопити великим пальцем однієї руки):

Це один з прикладів дизайнерських рішень, які ми зазвичай не помічаємо, поки хтось не робить його неправильно. І саме це робить продукцію Apple особливою.

І проти цього досить складно заперечити, оскільки мені не хотілося б мати iPhone, яким можна взимку прибирати сніг на майданчику перед будинком.