За останні пару днів з’явилося кілька новин, які були прямо чи опосередковано пов’язані з майбутнім магазином настільних додатків Mac App Store — однієї з нових функцій наступної мажорній версії Mac OS X Lion. І щоб не забігати вперед пропоную з ними познайомитися в порядку черговості.

Дата відкриття

По-моєму, ще минулого тижня зовсім несподівано з’явилася інформація про те, що у Apple практично все готово для випуску оновлення Mac OS X 10.6.6 з підтримкою Mac App Store і, разом з ним, самого магазину додатків для настільної операційної системи вже 13 грудня. Користувачі потирали руки від передчуття, але…

На жаль, це були лише чутки, так як за новою інсайдерської інформації блогу The Loop відкриття магазину відбудеться, як і планувалося — не пізніше третього тижня січня 2011 року. Тобто протягом 90 днів з моменту його дебюту на спеціальному заході «Back to the Mac».

Промо-коди в Mac App Store

Думаю, ви вже не раз стикалися зі всілякими роздачами, в яких користувачам в якості подарунка вручався промо-код (ще його називають reedem-код), що складається з прописних латинських букв і цифр. Однак, тривалий час такі промо-коди могли використати тільки власники американського аккаунта iTunes, і тільки в американській версії мультимедійного каталогу iTunes Store.

Так було до вчорашнього вечора, тому що Apple розіслала всім розробникам повідомлення, в якому говориться, що тепер їх reedem-коди не обмежені тільки американським App Store і можуть бути використані в будь-яких інших відкритих магазинах додатків для iOS.

Розповсюдження ваших промо-кодів тепер не обмежена американськими клієнтами. Ваш Agent Team може запросити 50 кодів для кожної версії вашого застосування в iTunes Connect, а ваші клієнти можуть використовувати їх у будь-якому App Store по всьому світу. Дізнатися більше про запит промо-кодів в iTunes Connect можна з документа iTunes Connect Developer Guide.

Думаю, більшість користувачів подумали про те, що таким чином Apple готується до запуску Mac App Store, бажаючи «обкатати» міжнародний механізм промо-кодів на магазині мобільних додатків. Однак, не тут-то було — в тих же iTunes Connect Developer Guide чорним по білому написано:

А це означає, що принаймні зараз у Mac-розробників не буде можливості використовувати промо-коди для своїх шедеврів, опублікованих у магазині настільних додатків.

Аналогічна інформація міститься і в керівництві розробника (iPhone developer’s Guide):

Мені чомусь здається, що це лише тимчасові обмеження, так як подібна система дуже добре себе проявила: з її допомогою можна проводити різні конкурси, дозволяти блогами і порталам робити огляди тільки що вийшли новинок і навіть робити подарунки іншим користувачам за допомогою пункту «Gift This App» в контекстному меню додатка App Store? Та й про гіфт-карти iTunes теж поки що нічого невідомо.

З іншого боку, часу до випуску Mac App Store ще достатньо, тому у компанії є можливість знову змінити ці правила і дозволити промо-коди для Mac-додатків.