Як повідомляє популярний «околояблочный» блог 9to5Mac, Apple днями запросила обраних розробників для підготовки до запуску ? Watch. По прибуттю в яблучну штаб-квартиру в Купертіно вони зможуть протестувати і доопрацювати разом з інженерами компанії свої додатки на цих «розумних годин», а не в емуляторі Xcode.

Apple запросила в Купертіно найрізноманітніших розробників, в тому числі, творців спортивних програм і програм для підвищення продуктивності. Крім цього компанія зустрічається з представниками банків для поліпшення WatchKit-софта, який дозволить користувачам розплачуватися через ? Pay зі своїх годин. Крім американських банків Apple співпрацює з розробниками з німецьких банків, і це дозволяє припустити, що компанія, ймовірно, зараз проводить переговори з іноземними фінансовими організаціями для запуску платіжної системи в інших країнах світу.

Тім Кук на останній конференц-зв’язку підтвердив, що розробка ? Watch не вибивається з графіка, і їх запуск повинен відбутися в квітні цього року. Тому немає нічого дивного в тому, що компанія бажає якомога краще підготуватися до старту продажів, щоб покупці нового пристрою не відчували себе «самотньо» лише з попередньо встановленими додатками. Apple вже не раз вступала подібним чином в минулому: перед запуском iPad, відкриттям App Store і так далі.

Паралельно компанія активно навчає персонал роботі з ? Watch, а Джонатан Айв і новий керівник роздрібної мережі Анджела Арендтс працюють над проектом оновленого інтер’єру Apple Store, який повинен буде включати щось на зразок «VIP-зони» або шоурума для покупців яблучних годин. Очевидно, зміни в архітектурі магазинів також повинні бути закінчені до початку продажів пристрою в нової продуктової категорії.

Ще сьогодні з’явилося кілька досить цікавих подробиць про процесі розробки ? Watch. Як стало відомо журналістам The Wall Street Journal, спочатку компанія замислювалася про інтеграцію в свій новий пристрій значно більшого числа сенсорів для відстеження стану здоров’я користувача та збору фітнес-даних, проте з-за труднощів у реалізації від деяких можливостей довелося відмовитися:

Apple приступила до розробки годин близько чотирьох років тому, збираючись зробити основний акцент на здоров’я і заняття спортом. Тим не менш, в процесі роботи над продуктом і експериментів з технологіями Apple трохи змінила фокус. Джерела повідомляють, що годинник виявилися надзвичайно складними в реалізації, а сам проект всередині компанії порівнювали з «чорною дірою», оскільки він нескінченно засасывал в себе все більше і більше ресурсів.

Спершу Apple планувала вбудувати в години сенсор для вимірювання провідності шкіри, який за аналогією з електрокардіографією дозволяв би відстежувати частоту серцевих скорочень і рівень стресу. Також компанія експериментувала з різними методами вимірювання серцевого тиску і рівня кисню в крові. Але виявилося, що втілити в життя всі ці функції не так просто, і Apple була змушена сконцентрувати зусилля на розробці більш загального продукту.

Наприклад, вимірювання провідності шкіри досить погано працювало у людей з дуже волохатими чи сухими руками і безпосередньо залежало від того, наскільки щільно застібався ремінець. Паралельно компанія зіткнулася не тільки з технічними проблемами: якби пристрій збирав великі обсяги медичних даних і давало на їх основі рекомендації, Apple потрібно отримувати дозволу Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів (US Food and Drug Administration) та інших американських регуляторів, що могло ще більше ускладнити та вповільнити процес розробки.

Тим не менш, джерела підкреслюють, що Apple розпрощалася з даними функціями не на завжди, і вони можуть з’явитися в наступних поколіннях ? Watch, коли команда інженерів отримає більше досвіду, і більше даних від реальних покупців.