За кілька днів після першої в цьому році презентації Apple, що пройшла в четвер у Нью-Йорку і присвяченій освіті, з’явилася деяка цікава інформація, якою я б хотів поділитися з нашими читачами. Отже, приступимо.

Незважаючи на те, що Apple вже в який раз вирішила не використовувати можливості свого нового гігантського дата-центру для «живої трансляції» заходи, режисери компанії з Купертіно записали і змонтували нью-йоркську презентацію в найкоротші терміни. Минуло всього кілька годин після її закінчення заходу, як запис стала доступна на офіційному сайті Apple. Це відео також можна завантажити через iTunes в подкасті «Apple Keynotes» в стандартному і HD-якості.

Приблизно в той же самий час вийшов і iTunes 10.5.3. Оновлення було настільки маленьким, що я вирішив обмежитися згадкою про нього в нашому твіттер-акаунті @macovod_net. Ця версія програвача дозволяє синхронізувати нові інтерактивні підручники iBooks з користувальницьким iPad. iTunes 10.5.3 може бути завантажений з сайту Apple або за допомогою системної утиліти Оновлення ПЗ (Software Update).

Тепер що стосується моделі продажу нових підручників. Для нового розділу Apple вибрала ті ж самі умови, що і для інших розділів iTunes Store/App Store/Mac App Store/iBookstore: автори самостійно встановлюють вартість своїх книг (але не дорожче 15$) і діляться з компанією з Купертіно 30% доходу від кожного продажу. Згідно з iBooks Author FAQ, автори також можуть безкоштовно поширювати створені в додатку підручники через свої персональні сайти, але не можуть їх продавати за межами iBookstore в складі інших продуктів та сервісів, які справляють підписку або будь-які інші форми платежів.

Такі вимоги Apple можуть викликати здивування авторів підручників, але навряд чи хто-небудь чекав від компанії протилежних дій. Є ще два важливих моменти:

  • по-перше, автори повинні ексклюзивно продавати в iBookstore лише ті підручники, які були створені в iBooks Author;
  • по-друге, на думку TechCrunch, отримані в результаті роботи програми книги хоча і засновані на форматі EPUB 3, але не відповідають цій специфікації повністю, тому можуть бути несумісні з іншими платформами.

Ще однією проблемою підручників може стати їх розмір. Щоб зрозуміти, про що я кажу, пропоную вам обсяги перших книг, які з’явилися в iBookstore відразу після закінчення заходу:

  • E. O. Wilson «Life On Earth» — 965 МБ.
  • McGraw Hill «Algebra 1» – 1,09 ГБ.
  • McGraw Hill «Biology» – 1,49 ГБ.
  • McGraw Hill «Geometry» – 1,22 ГБ.
  • McGraw Hill «Physics» – 1,25 ГБ.
  • Pearson «Biology» – 2,77 ГБ.
  • Pearson «Environmental Science» – 793 МБ.
  • National «Chemistry» – 959 МБ.

Разом 8 підручників займають більше 10 ГБ. Звичайно, тривимірні моделі, відео-ролики та інший інтерактив може здорово допомогти в навчанні, але і займає досить багато місця. Саме тому Apple обмежила не тільки вартість навчальних матеріалів, але і їх розмір — не більше 2 ГБ.

І про «наболіле»: копаючись в iBooks 2 і iTunes U користувач твіттера @sonnydickson знайшов деякі ресурси в двох розмірах, які натякають на новий дисплей в майбутньому поколінні iPad.

До речі, після цього анонсу акції AAPL вкотре встановили рекорд, дозволивши капіталізації компанії з Купертіно вперше в історії переступити позначку в 400 млрд. американських доларів. Можливо наступного тижня ми дізнаємося деякі подробиці, оскільки Apple оголосить фінансові підсумки першого кварталу 2012 року, а представники компанії дадуть відповідь на питання по конференц-зв’язку.