Деякі початківці розробники iOS і Mac-софта стикаються з проблемами під час проектування додатків, так як не володіють достатніми знаннями чи досвідом щодо перетворення свого графічного дизайну в робочий код Objective-C. З-за цього в проектах застосовуються стандартні елементи інтерфейсу або створюється свідомо простий і нудний дизайн, а користувачі не хочуть купувати такі додатки.

Ймовірно, для таких випадків компанія Pixelcut і розробила спеціальний додаток PaintCode для Mac, що поєднує в собі повнофункціональний векторний редактор, здатний конвертувати графічні елементи інтерфейсу в код Objective-C, готовий для копіювання і вставки в Xcode.

При створенні нового проекту користувач може вибрати, на якій мові і для якого пристрою він хоче створювати дизайн, який надалі буде перетворений в програмний код. Далі ви безпосередньо приступаєте до створення інтерфейсу, комбінуючи різноманітні графічні примітиви (прямокутники, багатокутники, еліпси, криві Безьє, текст і так далі) і додаючи різні кольори або градієнти.

При внесення кожної зміни додаток автоматично оновлює код і відображає його на спеціальній панелі в нижній частині вікна. Щоб оцінити корисність PaintCode, досить спробувати написати «з нуля» код, скажімо, для кнопки з парою різних ефектів (наприклад, зовнішньої або внутрішньої тінню), а потім використовувати демо-версію програми, створити цей же елемент у векторному редакторі і просто скопіювати готовий код в Xcode.

До речі, на сайті розробників представлено кілька вражаючих відео-роликів, які демонструють можливості програми, і готові приклади проектів для PaintCode. У цьому конкретному випадку вони за 4 хвилини створили те, на що у мене б пішов місяць :)

Загалом, це додаток безумовно може зацікавити як дизайнерів, так і розробників. У нього є чимало козирів у рукаві корисних можливостей — підтримка сетчаточного дисплея, можливість генерації коду для OS X, iOS і C#/MonoTouch, булеві операції для векторних фігур (об’єднання, доповнення, перетин) і так далі. До того ж, ви можете задати для декількох об’єктів один колір-градієнт-тінь і проводити різноманітні експерименти, не змінюючи стилі у кожного елемента окремо.

На мій погляд, у PaintCode є тільки один істотний недолік — це його вартість, яка становить без малого 100$. Купити додаток можна в Mac App Store (посилання), але перед цим я б все-так порекомендував завантажити ознайомлювальну версію і випробувати додаток в робочому процесі, нехай і з деякими обмеженнями.