Тривалий час відсутність функції копіювання/вставки було одним з недоліків iPhone OS, знаходяться в першій п’ятірці ТОП-10 недоліків яблучного комунікатора. А зараз, мабуть, вже ніхто і не згадає, як щиро радів середньостатистичний айфоновод третьої версії прошивки, що реалізує базові можливості роботи з текстом :) Прогрес зробив крок ще далі і програмісти пропонують цілі програми, здатні керувати буфером обміну iPhone або iPod touch. Пропоную вашій увазі найбільш гідну програму цього класу.

Думаю, з заголовка ви вже зрозуміли, що мова піде про програму Pastebot, розробниками якого є команда Tapbots. Приблизно уявляючи, чого можна чекати від них (до цього моменту я вже був знайомий з Weightbot і Convetrbot), я все-таки був приємно здивований маленькому лікнепу при першому запуску програми. Всього за 5 слайдів «навчання», можна оцінити функціональність, простоту використання і красу програми.

Принцип роботи простий до неподобства: користувачу варто скопіювати будь-яку інформацію, будь-який текст або картинка, і ця частинка даних виявиться в програмі, достатньо лише відкрити її.

Головне вікно Pastebot розділене на 3 складових елемента:

  • вміст буфера обміну (Clipboard);
  • список каталогів користувачів (My Folders);
  • і налаштування (Settings).

Давайте розглянемо що до чого. Як видно з скріншоту вище, в цьому віртуальному сховищі може розміщуватися до 99 різних фрагментів інформації включно. Дбайливі розробники вже забезпечили своє дітище тестовими прикладами, тому за замовчуванням (при установці програми) буде автоматично створено кілька текстових заміток і картинок, частина з яких зберігається у спеціальних папках.

Бачите синю лампочку у першого кліпу? Саме цей фрагмент і знаходиться в буфері обміну iPhone OS, готовий для подальшої вставки в будь-який додаток. Варто вибрати інший кліп і він замінить собою інформацію про першу нічию тренера туринського клубу в матчі проти Лаціо :)

Погодьтеся, яким би не було красивим додаток, гріш йому ціна, якщо воно не буде корисним. І тут нам на допомогу приходить ціла пачка» функцій, які теоретично можуть знадобитися айфоноводу. При виборі будь-якого фрагмента під ним з’являється додаткова панель, на якій відображається інформація про кліпі (кількість символів або розмір зображення). Натиснувши на одну з двох кнопок можна викликати меню відправки кліпу, або досхочу і від душі над ним познущатися.

Знущання, запитаєте ви? Я мав на увазі вбудовану можливість обробки зображень і тексту. Яку картинку ви можете перетворити в чорно-білу, інвертувати кольори або накрутити яскравості. А ось список доступних «примочок» для тексту набагато ширше: конвертація тексту в рядкові і прописні, можна обернути кліп в HTML-тег, здійснити заміну обраного тексту і так далі.

Відправка кліпу здійснено чотирма різними способами:

  • його можна зберегти в папку з фотографіями на пристрої;
  • надіслати електронною поштою;
  • перемістити до папки;
  • і, нарешті, скопіювати в буфер обміну Mac OS X.

Діалог налаштувань на подив убогий, дозволяючи лише синхронізувати буфер обміну з Mac OS X і, в останній версії програми, включати/відключати звуки. Для користувачів, я впевнений, буде цікава саме синхронізація кліпів з буфером Snow Leopard. Забезпечується вона за рахунок стійкого Wi-Fi з’єднання і утиліти в Системних Налаштуваннях. З’єднання двох пристроїв відбувається легко і невимушено, достатньо лише ввести однаковий код доступу, який iPhone згенерує випадковим чином. Саме через цю утиліту і здійснюється вставка в пам’ять Mac OS X кліпу з мобільного гаджета.

Синхронізація доступна для декількох комп’ютерів, але тільки під управлінням Mac OS X. до Речі, якщо під час активованої синхронізації на Маці (працює на iPhone програми) що-небудь скопіювати в буфер обміну Макінтоша, воно відразу ж буде скопійовано в Pastebot.

Як бачите, це дуже простий, але зручний додаток. Мене, чесно кажучи, сильно порадував підхід розробників: відразу видно, що все продумано до дрібниць, все зроблено з любов’ю, зроблено для себе, а не просто на продаж. До єдиного мінуса я можу віднести лише вартість в 2.99$. Однак повторюся, що це одне з кращих (якщо не найкращий) програм у своєму класі. Наостанок, пара посилань:

iTunes-посилання на додаток: раз.
Панель в System Preferences: два.