На початку грудня минулого року я вже розповідав, що європейські юристи Motorola домоглися попереднього заборони на продаж деяких яблучних смартфонів в Німеччині. Тоді представники Apple збиралися подати апеляцію. Схоже, що у них нічого не вийшло, так як сьогодні компанії довелося прибрати iPhone 3GS, iPhone 4 і всі моделі iPad з 3G з віртуальних полиць німецького Apple Store.

Ось що пише Businessweek з цього приводу:

Мангеймский регіональний суд виявив, що Apple дійсно порушила патент, що описує синхронізацію облікових записів електронної пошти. Рішення, винесене суддею Андреасом Воссом (Andreas Voss), також дозволяє компанії Motorola Mobility запитати у Apple інформацію про попередніх продажах і вимагати відшкодування збитків.

«Суд прийшов до висновку, що формулювання патенту дійсно описує можливості, які стали предметом розгляду», — сказав Восс. — «Представники Apple не змогли переконати суд, що вони не порушують даний патент».

Можливо, зовсім скоро німецькі споживачі постраждають від власної правової системи, оскільки суд цієї країни в кінцевому підсумку може заборонити продаж планшетів іншого великого виробника — корейської компанії Samsung, яка з перемінним успіхом відбиває нападки Apple. Якщо справа зайде так далеко, то єдиним варіантом у них залишається купівля Motorola Xoom або якогось китайського ширвжитку на Андроїді :)

Тим не менше, дане судове рішення не вплинуло на продажі iPhone 4S. Швидше за все, це пов’язано з тим, що смартфон був випущений відносно недавно і тому юристи Motorola просто не включили його в свою скаргу.

В електронній переписці з редакторами Businessweek офіційний представник компанії з Купертіно зв’язків з громадськістю Алаен Хейлі сказав наступне: «Apple вважає, що це патент про пейджерах застарів і є недійсним, тому ми обов’язково оскаржимо рішення суду».

Також, за коментарями до Apple звернувся ресурс Paid Content:

Незважаючи на те, що деякі моделі iPad і iPhone на даний момент недоступні через онлайн Apple Store в Німеччині, наші клієнти не повинні відчувати ніяких труднощів з їх покупкою в одному з роздрібних магазинів або у авторизованих реселерів. Apple буде оскаржувати це рішення, оскільки Motorola неодноразово відмовляла ліцензувати даний патент нашої компанії на розумних умовах, навіть незважаючи на те, що оголосили його галузевим стандартом сім років тому.

Крім цього, німецький суд визнав незаконним роботу нового хмарного сервісу iCloud, оскільки він також порушує згаданий патент.