Крім випуску чергових бета-версій iOS 5, iTunes, Lion, iCloud і Safari, компанія з Купертіно активувала нову можливість iCloud: тепер всі розробники, які крім участі в Apple Developer Program є ще й передплатниками нинішнього «хмарного» сервісу, можуть перенести існуючі облікові записи MobileMe на iCloud.

Для того, щоб перехід від MobileMe на iCloud пройшов без ексцесів, до акаунта повинен бути «прив’язаний» хоча б один мобільний гаджет для розробки. І якщо у вас саме така обліковий запис, то почати процес міграції можна за допомогою панелі MobileMe, яку можна знайти в Системних налаштуваннях останньої тестової версії Lion 10.7.2, або після заходу на сайт Me.com/move і введення своїх реєстраційних даних.

Пару місяців тому Apple вже публікувала офіційний FAQ, присвячений переходу зі старого «хмарного» сервісу на новий, в якому говорилося, що передплатники iCloud не зможуть скористатися деякими функціональними можливостями MobileMe — до них відносяться галерея фотографій і веб-альбоми, віддалене файлове сховище iDisk і безкоштовний хостинг для сайтів iWeb (хоча вони продовжать працювати до 30 червня 2012 року). Крім цього, відразу після запуску iCloud, ви більше не зможете синхронізувати віджети Dashboard, в’язку ключів, налаштування, поштові правила і так далі:

Apple lets you take your Mail, Contacts, and Calendar information over to iCloud and also tells users that they can continue using iWeb, iDisk, and Photo Gallery up until June 30, 2012. Apple also tells users that the following will no longer be available: Dashboard widget sync, dock item sync, видаленої автомобілів брелки, signatures, mail account rules, mail smart boxes, and mail preferences.

Веб-інтерфейс сервісу Apple, призначений для процесу міграції, дозволить досить просто перенести необхідні дані з облікового запису MobileMe на iCloud. При цьому, користувач зможе ознайомитися з описом кожного кроку і, якщо виникне така необхідність, перейти за посиланнями на сайті підтримки Apple, щоб ознайомитися з іншими довідковими матеріалами.

Нагадаю, що цей перехід, одно як і сам веб-сервіс iCloud, знаходиться в стадії бета-тестування, тому доступний лише обмеженому колу людей і розробників. За ці кілька місяців Apple неодмінно буде вносити різні зміни і удосконалення в роботу своїх веб-послуг, щоб при офіційному запуску як можна менше звичайних користувачів зіткнулися з різного роду проблемами.

До речі, досі не було зрозуміло, які привілеї отримають нинішні передплатники MobileMe. Виявляється, до 30 червня 2012 року їм буде безкоштовно надано у користування тарифний план на 20 ГБ. А вже після цього ви зможете продовжити підписку, або перейти на дешевший тариф, або взагалі користуватися тими 5 ГБ, які Apple і так дає безкоштовно для кожного передплатника iCloud.