Використання Caps Lock в інтернет-спілкуванні є ознакою поганого тону і дуже активно висміюється. Чесно кажучи, я не бачу необхідності цієї функції в реальному житті. Однак, не пропадати ж добру, тому чому б не перемикати розкладки клавіатури, натиснувши на цю клавішу? Тим більше, у такого методу є кілька плюсів.

По-перше, це набагато швидше, ніж за замовчуванням натискати ?+пробіл (Command+Space) або ж тягнутися мишкою в панель меню і вибирати мову — маківники, як відомо, народ розпещений і лінивий.

По-друге, на Caps Lock’e є чудова зелена лампочка, яку разом із самою кнопкою хотілося б використовувати на благо — за кольором індикатора можна визначити, яка розкладка включена в даний момент.

Спосіб перший, складний

Пропоную почати з гиковского способу, який, можливо, комусь сподобається більше. Якщо ви не відносите себе до цієї категорії людей, можете сміливо переходити до другого способу.

Що нам знадобиться для цього методу?

 • Видалити всі клавіатурні ремаперы, які ви використовували до цього (зразок DoubleCommand).
 • Завантажити та інсталювати пакет KeyRemap4MacBook.
 • Завантажити та інсталювати пакет PCKeyboardHack.
 • Перезавантажити систему.
 • Тепер для нашої кнопки Caps Lock потрібно відключити дію за замовчуванням. Для цього заходимо в Системні налаштування > Клавіатура > закладка «Клавіатура» > «Клавіші модифікації…» і у вікні для Caps Lock виберіть у списку пункт «Ніякої дії».

  Далі необхідно в тому ж вікні зайти на вкладку «Сполучення клавіш». В лівому меню вибрати пункт «Клавіатура і введення тексту», а в правому — «Вибрати попередній джерело вводу», після чого двічі клацнути по поєднанню ?Пробіл і замінити його, наприклад, на F19.

  Якщо F19 на вашій клавіатурі немає — то можете скористатися будь непотрібної кнопкою або завантажити цей образ (DMG). У ньому зібрано кілька простих програм на AppleScript, які емулюють натискання функціональних клавіш F13-F19. В результаті у вас повинно вийти ось таке вікно:

  Тепер переходимо в головне вікно настройок і запускаємо панель KeyRemap4MacBook (яку ми встановлювали в самому початку) і в списку General ставимо галочку на пункті «Enable CapsLock LED Hack». Це необхідно для відключення системної захисту Apple від випадкового натискання клавіші Caps Lock.

  Далі знову виходимо в головне вікно настройок і запускаємо панель PCKeyboardHack. В ній потрібно поставити галочку напроти пункту «Change Caps Lock» і замінити значення 51 на 80 (що відповідає клавіші F19):

  Після цього, натиснути на Caps Lock стане перемикати розкладку клавіатури так, як нам би хотілося.

  Однак, тут є невеликий нюанс: якщо ви переназначали клавішу, відмінну від F19, код 51 на попередньому кроці потрібно буде замінити на один з цих:

  Клавіша
  Код
  F13 105
  F14 107
  F15 113
  F16 106
  F17 64
  F18 79
  F19 80

  Мінуси:

  • довга і нудна процедура установки;
  • можна почати «копатися» в налаштуваннях і забути про сім’ю на кілька днів;
  • зелений індикатор на кнопці буде горіти постійно, тому вночі і в деяких ситуаціях він може приносити певні незручності.

  Плюси:

  • цей спосіб працює швидше, ніж другий за рахунок відключення програмної затримки спрацьовування Caps Lock;
  • гіку надається можливість досить точно налаштувати поведінку клавіатури.

  Спосіб другий, простий

  Другий спосіб не такий дикий і полягає в установці/налаштуванні схожою панелі для Системних налаштувань під назвою Киргуду — програми, призначеного для автоматичної зміни мови (зразок яндексовского Punto Switcher’a). Jlyfrj lkz vtyz ‘nf aeyrwbz yt ghtlcnfdkztn bynthtcf :)

  А от можливість використання будь-якої клавіші для перемикання розкладки — це саме те, що мені було потрібно. Крім цього, можна на яку-небудь іншу не дуже потрібну клавішу, знаходиться під рукою, поставити тимчасову зміну мови (приміром, одне-два слова набрати по-англійськи в потоці російського тексту).

  В панелі багато налаштувань, за допомогою яких можна зробити Киргуду ще більш гнучким і корисним. Крім цього, у користувача є можливість замінити стандартний пункт панелі меню, що показує поточну розкладку, на Киргудшный, виглядає точно так само і виконує ті ж самі функції. Лише зніміть галочку «Використовувати свої іконки» в закладці «Зовнішній вигляд», тому що стандартна забарвлення виглядає жахливо.

  Як бачите, другий спосіб набагато простіше, але володіє при цьому кількома мінусами:

  • він не дозволяє відключити захист Apple від випадкового натискання клавіші Caps Lock;
  • іноді навіть після натискання на клавішу можна декілька перших літер написати не з тієї розкладкою (наприклад, ццw.google.com).

  Зате зелений індикатор клавіші буде працювати постійно, навіть якщо ви перемкніть розкладку за допомогою поєднання клавишь ?+Пробіл. Дуже зручно, раджу спробувати!