На жаль, в останніх версіях iOS 4.х користувачі не можуть використовувати свої іДевайсы як удавленних динаміків AirPlay. Звичайно, ви можете «посилати» музику на обидва покоління Apple TV, аудіо-систему, підключену до точки доступу AirPort Express, аудіо-систему з вбудованою підтримкою AirPlay і на віддалені динаміки Airfoil (для цього потрібне окреме Mac-додаток). Однак, не можна мовити аудіо, скажімо, з одного iOS-пристрої на інше або з iTunes на iPhone/iPod touch/iPad.

Я натрапив в інтернеті на інструкцію, люб’язно надану блогом TouchBite, за допомогою якої користувачі можуть перетворити мобільні гаджети під управлінням iOS 4.1 і вище динаміки AirPlay.

Вимоги

Для початку нам знадобиться:

 • Оновлення iTunes до версії 10.1.
 • iPhone/iPod touch або iPad з версією прошивки iOS 4.1 або iOS 4.2.1 (рекомендується). На жаль, у власників iPhone 3G і iPod touch 2G навряд чи що-небудь вийде.
 • Ось цей zip-архів (дзеркало).
 • Будь SFTP-менеджер, яким можна потрапити на мобільний гаджет. Підійде Cyberduck або Transmit, а користувачі Windows можуть скористатися WinSCP.

Інструкція

 • Для початку качаємо означений вище zip-архів і розпаковуємо його на комп’ютері, отримавши два файлу: airtunesd і com.apple.airtunesd.plist.
 • З допомогою SFTP-менеджера заходимо на смартфон (для цього потрібно з Cydia поставити пакет OpenSSH) і скопіювати сервіс airtunesd в папку /usr/libexec, а файл com.apple.airtunesd.plist — в каталог /System/Library/LaunchDaemons.
 • Змінюємо дозволу для обох файлів на rwxr-xr-x (755). Зробити це можна за допомогою SFTP-менеджера або, скажімо, мобільного додатку iFile прямо на гаджеті.
 • Перезавантажуємо пристрій. Після цього треба переконатися, що комп’ютер і смартфон знаходяться в одній мережі.
 • Запускаємо iTunes на комп’ютері і починаємо відтворення будь-якої пісні. Якщо все налаштовано правильно, то в правому нижньому куті програвача повинен з’явитися значок AirPlay.
 • Натисніть на нього і ви побачите значок динаміка з ім’ям iOS-пристрої, який можна перетворити на динамік Airplay.
 • Як я вже зазначав у розділі з вимогами, цей твік може не працювати на деяких версіях мобільних гаджетів, а на деяких, з таким же успіхом може працювати. На жаль, судячи з коментарями, iPod touch 2G і iPhone 3G практично цей твік ні в кого не заробив. Хоча я зміг запустити руками сервіс та він, схоже, навіть працює (або я щось неправильно зробив?):

  Крім цього, якщо підключитися до iTunes за допомогою мобільного додатку Remote.app для iOS, то в списку віддалених колонок повинні відображатися динаміки AirPlay. Таким чином, можна використовувати будь-великий Mac в якості медіа-сервера і направити відтворення на iPad, керуючи ним через iPhone (або вигадати якесь інше «збочення»).

  Якщо нічого не працює, творець твіка пропонує перевірити опцію «Шукати видалені аудіосистеми, підключені до AirPlay» в налаштуваннях iTunes, знову переконатися в правильності виставлених прав на файли і знаходження джерела-одержувача в одній мережі, правильно налаштувати брандмауер або міжмережевий екран (для Windows 7).

  Я думаю, що вже найближчим часом в Cydia з’явиться відповідний пакет з аналогічною функцією. Або хто-небудь зробить повну підтримку для всіх пристроїв з iOS 4.1-04.2.

  Можна, до речі, в коментарях поділитися враженнями та розповісти, хто з якихось пристроїв зміг зробити динаміки AirPlay.