Я хотів би опублікувати в блозі переклад неймовірно цікавої статті Джеремі Олсо (Jeremy Olso), автора порталу Uxmag. У ній автор дуже докладно розглядає десяток вірних способів, які можуть зіпсувати в майбутньому (або псують вже зараз) ваш мобільний додаток для iPhone. Оскільки оригінальна стаття дуже велика, я прибрав з неї деякі повтори і розбив на дві частини — рівно по 5 порад

Отже, ви хочете створити хіт для iPhone? Екстраординарний дизайн може привернути увагу користувачів і Apple. Однак, якщо додаток виливає посередність, Apple не додасть його на перші сторінки App Store, а покупці не стануть його купувати. А навіть якщо і куплять, то не розкажуть про нього друзям. Ось десять загальних помилок в дизайні і зручності додатків для iPhone, які можуть зруйнувати надії на успіх на магазині мобільних додатків.

1. Додайте у вікно якомога більше інформації

Безлад лякає. Більшість нових користувачів, якщо, звичайно, вони не мотивовані, навіть не намагатимуться розібратися зі складним і заплутаним інтерфейсом програми: вони просто закриють його і перейдуть до наступного. Інтерфейс Quick GPA, насправді, дуже проста, хоча вам доведеться витратити якийсь час на знайомство з його можливостями.

Позбавтеся від безладу:

  • Враховуйте обмеження екрану і приберіть функції, які не є суттєвими для роботи програми: чим менше, тим краще.
  • Розділіть інтерфейс на логічні панелі, але не перевантажуйте їх інформацією. Їх кількість теж підлягає мінімізації, але іноді функції додатка легше зрозуміти, якщо вони розділені на декілька екранів.

2. Так прочитай керівництво, нарешті!

Втім, додаток може виглядати ще страшніше, ніж попередній екземпляр…

Але в цьому випадку нам дуже пощастило: розробник додав контекстне керівництво користувача!

Тільки проблема в тому, що користувачі iPhone не читають посібників, вони вивчають можливості програми «методом тику» і, якщо не можуть зрозуміти що до чого, рухаються далі.

Деякі програми можуть використовувати «віртуальні тури», новачків знайомлять з їх можливостями. Ця техніка може бути ефективною, якщо тур буде короткий і цікавим, але все одно більшість користувачів його пропустять.

3. Використовуйте вікно реєстрації

Зараз занадто багато додатків змушують користувачів проходити через безліч непотрібних екранів реєстрації або логіну, перш ніж нададуть йому хоч щось цінне. Це прийнятно для програм на зразок LinkedIn, які завантажуються вже існуючими веб-сервісу. Але якщо користувач не зацікавлений в додатку, то навряд чи вийде змусити його зареєструватися проти волі.

Посилання по темі:

  • UseIt: iPhone Apps Need Low Starting Hurdles, стаття Якоба Нільсена (Jakob Nielsen).
  • UX Magazine: How UX Can Drive Sales in Mobile Apps. Інтерв’ю з Викасом Рэдди (Vikas Reddy) і Джеффом Пауерсом (Jeff Powers).

4. Нехтуйте ментальними моделями

Ментальні моделі формують нашу поведінку і визначають наш підхід до вирішення проблем та виконання завдань, щось на зразок особистого алгоритму. Порівняйте першу (ліворуч) і другу (праворуч) версії мобільного додатка RedLaser:

RedLaser дозволяє порівняти ціни в Інтернеті на практично будь-який товар з його допомогою штрих-коду. Незважаючи на відмінну концепцію, перша версія програми не справила враження на користувачів, адже воно не працювало як звичний сканер штрих-кодів в реальному світі.

У другій версії програми розробники знайшли спосіб робити фотографію автоматично: підносимо пристрій до штрих-коду, чекаємо звукового сигналу і отримуємо фото. Виходить, що у користувача не абстрактне додаток, яке порівнює ціни на продукти, а повноцінний сканер штрих-кодів на смартфоні!

Цього було досить, щоб користувачі почали розповідати про другу версію RedLaser своїм друзям, піднявши додаток в ТОП App Store на кілька місяців.

Посилання по темі:

  • UX Magazine: The Secret to Designing an Intuitive UX: Match the Mental Model to the Conceptual Model, стаття Сьюзан Вейншенк (Susan Weinschenk).

5. Порушуйте користувальницькі конвенції

Звичайно, творчість дуже важливо, але дизайнери повинні знати, чому існує правило, перш ніж порушити його. Apple знадобилося багато часу, щоб створити хороший сенсорний інтерфейс, тому ігноруючи їх стандарти розробник робить собі ведмежу послугу. А якщо додаток занадто часто порушує правила користувальницького інтерфейсу, воно буде здаватися чужорідним.

Щоб уникнути цього потрібно:

  • Використовувати iPhone або iPod кожен день. Тоді проектування інтерфейсів буде чимось природним.
  • Читати Human Interface Guidelines (HIG) і періодично перевіряти, чи відповідає їм ваш додаток.
  • Писати «рідний» код. Замість того, щоб створювати мобільні додатки HTML/CSS/JS з допомогою PhoneGap, приділіть увагу Cocoa and Objective-C. Порушити користувальницькі конвенції, використовуючи нативні кошти Apple, складно, хоча і не неможливо. Зате з PhoneGap можна не тільки порушити всі правила, але і використовувати стандартні елементи інтерфейсу нестандартним чином. Плюс іноді в сторонніх фреймворках неможливо зробити деякі речі, які в нативних додатках виходять автоматично.

З іншого боку, цей принцип абсолютно не діє в деяких розважальних жанрах на кшталт ігор, адже там користувач хоче отримати максимум відчуттів.

Продовження слідує…