Ні для кого не секрет, що компанія з Купертино дає можливість великим технологічних ресурсів ближче познайомитися зі своїми новинками ще до того, як вони надійдуть у продаж. Насувається запуск ? Watch не став винятком, і сьогодні Apple нарешті зняла всі заборони на публікацію оглядів яблучних годин, дозволивши журналістам поділитися з читачами власними враженнями від використання наручного гаджета протягом останніх декількох днів.

В більшості своїй журналісти прийшли до схожим думку: ? Watch без сумніву є кращими «розумними годинами» на ринку і являють майбутнє носяться гаджетів, після додавання нових можливостей в наступних поколіннях пристрій має стати ще краще. Але не обійшлося і без долі скептицизму, оскільки далеко не кожна людина зможе знайти їх корисними.

Джошуа Топольське (Joshua Topolsky), Bloomberg:

Годинник навряд чи зможуть радикально змінити ваше життя. Тим не менш, вони прекрасні. Apple зможе продати мільйони таких пристроїв, і вони полюбятся безлічі людей по всьому світу. Це дивовижний компонент великий екосистеми, яку компанія ретельно вибудовувала протягом багатьох років. Вони набагато простіше і зручніше більшості конкурентів на ринку. І це, без жодного сумніву, кращі «розумні годинник» у світі.

Фархад Wanju (Farhad Manjoo), The New York Times:

Тільки на четвертий день користування я почав розуміти, наскільки елегантним є цей комп’ютер вартістю 650$. Він став чимось більшим, ніж просто додатковий екран на моєму зап’ясті. Повідомляючи про всіх цифрових події, як тільки вони відбудуться, і дозволяючи миттєво на них реагувати, навіть без потреби діставати свій iPhone з кишені, ? Watch перетворилися на природне продовження мого тіла. Раніше я не міг уявити нічого подібного.

Тим не менш, на відміну від попередніх революційних продуктів Apple, програмне забезпечення годинника вимагає від користувачів деякої вправності, що може відлякати потенційних покупців. Існує велика ймовірність, що ? Watch не будуть працювати ідеально для більшості з них «з коробки», тому що спочатку вам доведеться гарненько длубатися в налаштуваннях і персоналізувати їх. Це дійсно незвично, але годинники не призначені для новачків в технологіях. Вони створені для людей, чиї телефони приходить величезна кількість повідомлень, і тих, хто хоче змінити взаємодія з цифровим світом.

Джеффрі Фоулер (Geoffrey Fowler), The Wall Street Journal:

З виходом ? Watch поняття «розумних годин» нарешті знайшло сенс. Їх успішність повинна оцінюватися по тому, наскільки ефективно вони дозволяють добиватися цілей. Частиною цієї ефективності є розташування гаджета на зап’ясті — не тільки зручного дисплея, на який виводиться корисна інформацію, але також приладу для вимірювання пульсу або, скажімо, оплати товарів у магазині. Годинник дозволяють переоцінити те, як ми використовуємо технології, — саме цього ми очікуємо від Apple.

Тим не менш, ? Watch є не зовсім ідеальним пристроєм для управління цифровою життям, якого б мені хотілося. Візьміть хоча б повідомлення додатків — якщо їх у вас багато, годинник будуть вібрувати на зап’ясті цілий день. Це ніколи не жахав мене, тому що Apple дозволяє налаштувати VIP-статуси для індивідуальних контактів і явно вказати, які програми можуть показувати попередження. Але налаштування в цілому досить стомлююча.

Як і було заявлено, годинник можуть пропрацювати без підзарядки цілий день, хоча часом акумулятора не вистачає. Часто вони розряджаються перед сном, особливо якщо я використовував їх під час фізичних вправ. Існує також спеціальний режим економії енергії, в якому гаджет працює на кілька годин довше, але тоді він не показує нічого, крім часу.

Нілай Пател (Nilay Patel) З The Verge:

Немає жодного сумніву в тому, що ? Watch є самими просунутими «розумними годинами» на сьогоднішній день. Це один з найбільш амбітних продуктів, який я коли-небудь бачив. Вони збираються кардинально змінити те, як ми взаємодіємо з технологіями. Але замість того, щоб стати надзвичайно хорошими декілька речей, вони роблять все потроху. При всьому своєму технологічному диво, ? Watch залишаються «розумними годинами», і далеко не кожен ще зрозумів, навіщо взагалі може знадобитися такий пристрій.

Що стосується часу автономної роботи. В кінці кожного дня я завжди записував, наскільки знизився заряд акумулятора. Лише одного разу мені вдалося розрядити ? Watch до 10% до 19:00, після чого вони перейшли в режим збереження енергії. Але в інші дні все було добре. Перед Apple стояло непросте завдання — зробити так, щоб настільки малий комп’ютер міг пропрацювати цілий день від однієї зарядки — і вони з нею впоралися, навіть якщо довелося пожертвувати швидкодією.

Лорен Гуд (Lauren Goode), Re/code:

Apple обіцяла, що при нормальному використанні заряду акумулятора вистачить приблизно на 18 годин. Але протягом всього дня (або навіть увечері) години не хотіли розряджатися. Точніше, мій iPhone сідав швидше. Протягом цього тижня я прокидалася о 5:15 ранку, годину виконувала вправи з допомогою ? Watch, потім цілий день користувалася Картами, здійснювала телефонні дзвінки і отримувала нагадування. І лише до 23:00 години переходили в режим збереження енергії.

Девід Пог (David Pogue), Yahoo Tech:

? Watch на кілька світлових років випереджає будь-якого конкурента, який був представлений до них. У годин Apple набагато краще екран, більш вишукане і безглючное програмне забезпечення, а корпус — це справжній ювелірний шедевр. На кожному кроці вас чекають передові технології: магнітні ремінці, натискання із зусиллям, можливість оплати покупок прямо з вашого зап’ястя. Але є одна проблема: вони вам не знадобляться. Нікому не потрібні «розумні годинник», адже смартфони зараз з успіхом справляються з усіма цими діями. Зрештою, є безліч інших речей, які можна купити і не думати про те, що їх потрібно заряджати кожну ніч.

Досить цікаві думки, чи не правда? :-)