Через кілька тижнів після початку продажів MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм на форумах підтримки Apple з’явилися перші скарги користувачів на проблему c так званим «залишковим зображенням». Тим не менш, вона не є поширеною і зачіпає дуже малий відсоток власників професійних ноутбуків нового покоління.

Вчора на сайті Apple Support Communities був опублікований топік, в якому кілька людей встигли описати схожу проблему — якщо певний час не чіпати комп’ютер і потім змінити картинку на IPS-екран, то залишається ледь помітне «залишкове зображення». За словами відписатися учасників форуму, подібний «слід» помітний в основному на світлому фоні і залишається на екрані приблизно 5-015 хвилин, після чого повільно зникає.

Судячи з усього, Apple знає про цю проблему, так як співробітники місцевого Apple Store без розмов оформили всі необхідні документи і замовили новий портативний комп’ютер на заміну. Але навіть у цьому випадку власникам сетчаточных MacBook Pro доведеться чекати як мінімум два-три тижні у зв’язку з високим попитом на модель. А якщо вони замовляли кастомний конфігурацію через онлайн-магазин яблучної компанії, то час очікування збільшується до трьох-чотирьох тижнів.

Для демонстрації проблеми Вілсон Чен (Wilson Chan) зняв невелике відео-ролик:

В ході дискусії користувачі висунули загальне припущення, що проблема може бути пов’язана з поганою партією панелей, оскільки з’явилася лише у обмеженого числа власників нових MacBook Pro. Apple поки що ніяк не коментує ситуацію, тому про офіційні причини залишається тільки гадати.

Варто також відзначити, що «залишкове зображення є специфічною особливістю моніторів з такими матрицями. У посібнику до деяких моделях моніторів (наприклад, NEC) можна знайти кілька абзаців такого змісту:

Ефектом післясвічення (залишковим зображенням) називають ситуацію, за якої на екрані монітора зберігається залишковий слід попереднього зображення. На відміну від моніторів з електронно-променевими трубками, на рідкокристалічних дисплеях ефект післясвічення спостерігається не постійно, але слід уникати тривалого перегляду нерухомого зображення. Щоб послабити ефект післясвічення, вимкніть монітор на час, протягом якого залишалося попереднє зображення.

Наприклад, якщо на моніторі протягом однієї години було зображення, після якого з’явилася проблема, для її усунення потрібно вимкнути монітор на одну годину. Також рекомендується використовувати рухомі екранні заставки або вимикати монітор кожен раз, коли він не використовується.

Цікаво, як після цих новин зміняться результати нашого опитування? :)

Чи плануєте ви купувати MacBook Pro з ” ретиной?

  • Обов’язково. Про такому ноутбуці я завжди мріяв! (31%, 242 по голосам)
  • Почекаю. Раптом виявляться якісь критичні недоліки? (13%, 103 по голосам)
  • Почекаю, поки Apple додасть ретину в інші комп’ютери (21%, 166 по голосам)
  • Не куплю. Мене влаштовує поточний Mac (25%, 198 по голосам)
  • Apple вже не торт. Куплю собі PC (10%, 83 голоси)

Всього проголосували: 792

Loading ... Loading …