Сьогодні стартують офіційні продажі iPad 2, але представники деяких популярних оффлайнових та онлайнових видань отримали свої примірники трохи раніше, встигли випробувати і поділитися з «простими смертними» першими враженнями, викликаючи в них бурхливий слиновиділення і бажання зайняти чергу в Apple Store з ранку раніше.

Одним з перших таких щасливчиків став Уолт Моссберг (Walt Mossberg) з All Things Digital, який зазначив, що на відміну від інших тестованих їм планшетів iPad 2 ні разу не підвів його і не завис. Завдяки меншій вазі пристрій легше тримати в руці, але з-за нового дизайну задньої кришки деякі аксесуари від першого покоління мобільного гаджета не підійдуть (ця ж проблема була, до речі, в останнього iPod touch). Але що робити, якщо у вас вже є iPad? Моссберг радить добре подумати перед покупкою:

iPad 2, на мій погляд, пропонує відмінний баланс розмірів, функціональності і ціни, і знову ставить Apple поза гонки виробників планшетів, принаймні, зараз. Однак, якщо ви не відчуваєте відчайдушної потреби в камері або відчуваєте, що оригінальна модель вам ще послужить, я не раджу купувати нову версію.

Джошуа Топольське (Joshua Topolsky) з Engadget першим ділом вказав на те, що час автономної роботи iPad 2 трохи більше аналогічного показника у першого покоління яблучного планшета і на 2 години довше Motorola Xoom. Більше того, йому вистачило одного заряду акумулятора приблизно на 5 днів. Процесор A5 демонструє такий приріст продуктивності, що його просто неможливо не помітити. Незважаючи на це, всі бажаючі повинні оновитися врахувати — це еволюційний пристрій, а не революційне:

Конкуренти можуть засмутитися, але я повинен це сказати. iPad 2 — це не лише краща «таблетка», він відчувається як єдиний планшет на ринку. І дуже складно сказати, що пристрої на кшталт Xoom зможуть загрожувати присутності Apple на ринку (якщо це взагалі можливо). Досконалий iPad 2? Безумовно ні. Екран, хоч і надзвичайно високої якості, аналогічний торішньому, а операційна система все ще має значні недоліки начебто спливаючих повідомлень.

Девід Пог теж не втримався від спокуси поділитися враженнями від iPad 2 в NY Times. Правда, він приділив набагато менше уваги апаратної складової планшета і описав в основному емоції, які виникають при роботі з ним. Ось, наприклад, чудова цитата:

Друзі, я кажу вам: навіть прості зміни товщини, ваги і швидкості роботи міняють всі відчуття від пристрою. Ми не говоримо про ноутбуці або телевізорі, товщину яких ви помічаєте під час використання. Це планшет. Ви практично завжди тримаєте його в руках. Тому товщина і вага неймовірно важливі для комфорту.

Крім цього, Пог, мабуть, більше інших говорив про магнітному чохлі-обкладинці Smart Cover. Чесно кажучи, я зараз і не пригадаю аксесуар, якого б приділяли стільки уваги останнім часом.

Так чи інакше, практично всі «першопрохідці» дуже тепло зустріли iPad 2 і добре оцінили його. А поки пропоную спробувати зіграти в просту гру — запропонувати в коментарях ціну, за якими наші бариги, які втратили залишки совісті, будуть продавати новенькі планшети на неосяжних просторах наших країн.