Безумовно, головною новиною п’ятниці став передзамовлення ? Watch, але крім нього в цей день також стартував продаж ще одного нового яблучного продукту — 12-дюймового MacBook. Як і у випадку зі своїми годинниками, Apple розіслала тестові моделі надтонкого і легкого ноутбука журналістам трохи раніше, і вони встигли поділитися своїми враженнями.

Журналісти високо оцінили практично всі значні зміни MacBook, включаючи екстремальні розміри і вага ноутбука, неймовірний Retina-дисплей, перероблену клавіатуру і трекпад з підтримкою технології Force Touch. Також не обійшлося без частки критики. В оглядах можна знайти кілька мінусів: відсутність портів, висока вартість і відносно слабка продуктивність — Photoshop або Logic Pro запускаються без проблем, просто повільніше працюють.

Набагато більш дивними виглядають негативні коментарі на адресу клавіатури. Деяким журналістам спершу не сподобалися розміри клавіш і їх короткий хід, але вже через якийсь час вони змогли до них пристосуватися. Також більшості з них не вдалося «вичавити» заявлених 9 годин автономної роботи — при звичайному використанні ноутбук працював від одного заряду 7 годин або близько того. У підсумку журналісти прийшли до приблизно однакового думку: MacBook хороший, але навряд чи підійде будь-якому користувачеві з-за високої ціни і спірною продуктивності.

Дітер Бон (Dieter Bohn), The Verge:

Цей ноутбука в чомусь нагадує Chromebook. Його продуктивності достатньо для 70% моїх повсякденних завдань, але в цілому він відчувається трохи повільнішим, ніж я звик. Ще для 20% завдань — в основному, це редагування фото — його вистачає, але для роботи потрібна деяка витримка. З рештою 10% ноутбук справляється з труднощами. Я кажу про редагування відео, обробку великих бібліотек iPhoto і більшість вимогливих до продуктивності процесора завдань.

Ендрю Каннінгем (Andrew Cunningham), Ars Technica:

Відсутність портів створює велику проблему. Питання полягає не в тому, чи зможуть люди жити тільки з одним портом, а чи захочуть вони взагалі миритися з цим обмеженням, коли доступно стільки альтернатив. Використання MacBook в якості основного комп’ютера зажадає від вас постійного підключення до бездротових мереж, і далеко не кожен до цього зараз готовий. А якщо ви збираєтеся поміняти свій поточний Mac на MacBook, вам доведеться викинути весь свій арсенал донглов і кабелів і почати заново […]

Так чи інакше, новий MacBook відчувається продуктом першого покоління. Дуже хорошим, але все-таки продуктом першого покоління. У нього є як сильні, так і слабкі сторони. І я б вам не рекомендував бути першопрохідцем, який робить сміливий крок у світле майбутнє.

Джейсон Снелл (Jason Snell), Macworld:

Клавіатура у MacBook набагато краще, ніж я очікував — мені вдалося домогтися 118 слів в хвилину в TypeRacer — але вона ніколи не здавалася мені особливо комфортною. Якщо ви не так зациклені на клавіатурі, то можете взагалі не помітити різниці. Але якщо і є щось, що може відрадити мене від покупки MacBook, це буде саме клавіатура […]

При використанні MacBook ніколи не гальмував. Я не намагався грати на ньому в ігри, але давайте на чистоту — якщо ви хочете використовувати його для ігор, ви просто не розумієте, для чого він створений. Інтегрованого відеоадаптера Intel HD Graphics 5300 більш ніж достатньо для роботи Retina-дисплея, і різні анімації в інтерфейсі Yosemite виглядають плавно.

Даррел Етерінгтон (Darrell Etherington), TechCrunch:

Перед початком тестування MacBook я не очікував від нього нічого надприродного, я був впевнений, що його буде недостатньо для задоволення моїх «професійних» потреб, зокрема, Photoshop, Final Cut і Logic Pro. На щастя, ноутбук спростував всі сумніви і показав гарні результати в кожному з цих додатків.

Я не кажу, що його продуктивність порівнянна, наприклад, з найновішим 13-дюймовий MacBook Pro. Це не так. Але первинні побоювання, що процесор Intel M ні на що не годиться, по моєму особистому досвіду, виявилися перебільшеними.MacBook настільки добре справлявся зі всіма тестовими завданнями, що я всерйоз задумався над заміною мого 15-дюймовий MacBook Pro 2012 року.

Дана Воллман (Dana Wollman), Engadget:

Хоча USB Type-C коли-небудь стане індустріальним стандартом, цей порт досі є великою рідкістю, тому вам необхідні спеціальні донгл для підключення більш поширених USB-конекторів. У моєму випадку це означає, що я навіть не можу заряджати від ноутбука свій телефон. Щоб використовувати звичайні USB-пристрої, мені доведеться докупити спеціальний адаптер за 79$ — ви не помилилися, Apple навіть не кладе його в коробку з MacBook. Повторюся, одного разу новий стандарт стане нормою, а деякі користувачі, цілком імовірно, вже зараз зможуть обійтися без повнорозмірних USB-портів.

Джоанна Стерн (Joanna Stern), The Wall Street Journal:

Мені здається, новому MacBook уготований той же самий шлях, що і Air. Протягом наступних кількох років він значно покращиться, стане доступним і незамінним інструментом для життя. Але зараз існують більш практичні і тонкі ноутбуки для повсякденного використання. Кращим варіантом за всіма параметрами є MacBook Air, великий крок вперед зробив 13-дюймовий MacBook Pro, а користувачі PC не зможуть знайти краще, ніж останній Dell XPS 13.

Христина Уоррен (Christina Warren), Mashable:

Retina-дисплей нового MacBook — це щось зовсім фантастичне. Мені завжди дуже подобалися дисплеї з високою роздільною здатністю, а чіткість візуальної картинки на такому маленькому ноутбуці просто приголомшує. Зараз я насилу уявляю, як повертатися до мого 13-дюймовому MacBook Air. Кольори виглядають відмінно, текст — чітко, прекрасна видимість з усіх кутів. Ноутбук можна без проблем використовувати на вулиці або в кімнаті з поганим освітленням. Екран просто чудовий.

MacBook з дисплеєм Retina надійшов у продаж у цю п’ятницю за ціною від 1299$ за молодшу модель з процесором Intel Core M з тактовою частотою 1,1 ГГц, 8 ГБ оперативної пам’яті і SSD-накопичувачем на 256 ГБ. Старша модель за 1599$ включає в себе процесор з такою частотою 1,2 ГГц, 8 ГБ оперативної пам’яті і SSD на 512 ГБ.