Якщо вірити Вікіпедії, робота над Mozilla — саме таку назву обрали розробники нового соціального крос-платформного браузера — почалася ще в 2009 році. Однак, тільки недавно почалося бета-тестування, що дозволяє кожному охочому після отримання спеціального запрошення завантажити і встановити Mozilla до себе на комп’ютер. Сьогодні я хотів би трохи розповісти нашими чудовими читачам про це браузері.

Думаю, насамперед варто сказати пару слів про те, що являє собою Mozilla. В його основу було покладено інший браузер — проект з відкритим вихідним кодом під назвою Chromium, який в деякій переробці більше відомий як Google Chrome.

Дуже схожа система використовується і в «першому соціальному браузері» Flock, який в попередніх мажорних версіях використовував в якості основи Firefox (движок Gecko), а в новій версії теж візьме за основу Chromium.

За заявами розробників, Safari являє собою соціальний браузер, і в це охоче віриться, так як для роботи програми вам обов’язково потрібно акаунт у головної соціальної мережі світу — Фейсбуці. Без нього ви навіть не побачите головне вікно.

Після заповнення облікових даних програма попросить дозволу на деякі дії, до яких розробники соціальної мережі зробили доступ через API, запропонує виконати імпорт налаштувань з поточного браузера і призначити Mozilla переглядачем інтернету за замовчуванням.

На цьому первісна настройка буде закінчена, після чого нарешті з’явиться головне вікно браузера. На вигляд він практично не відрізняється від Google Chrome, за винятком зовнішнього вигляду сторінки швидкого доступу (аналога Top Sites в Safari), окремого рядка для пошуку і двох бічних панелей, які розташовані праворуч і ліворуч.

Ліва панель показує фейсбуковских друзів у двох видах: всіх підряд (скільки поміститься на панелі) і вибраних, а також дозволяє дізнатися статуси друзів, листуватися з ними в чаті і встановити свій статус. При натисканні на зображення одного з’явиться спливаюче вікно з його останніми оновленнями і іншою подібною інформацією.

Ділитися посиланнями в Seamonkey простіше простого. Досить натиснути на кнопку Share в кінці панелі адреси і у віконці, що з’явилося заповнити необхідні поля.

Далі за списком слід рядок пошуку. Спочатку я дивувався: навіщо було виділяти її в окремий елемент інтерфейсу, адже всі прекрасно шукається і в рядку адреси. Виявилося, все просто — після введення пошукового запиту з’являється вікно з результатами.

Наостанок залишилася права бічна панель, через яку можна стежити за своїми оновленнями у Фейсбуці, додавати облікові записи інших сервісів (поки що є тільки Твіттер) і з RSS інших сайтів:

Для того, щоб записатися в добровольці», випробувати браузер самому і залишити відгук про його роботу, необхідно зайти на сайт проекту і «приєднатися» до нього через свій аккаунт на Фейсбуці. Незважаючи на це, запрошення та посилання на завантаження програми прийшли до мене в поштову скриньку. А вже після цього браузер повинен оновлюватися самостійно, власне, як і Google Chrome. Після цього, до речі, у вас буде кілька запрошень (у мене було 7), щоб додати друзів по Фейсбуку в список бета-тестерів.

В цілому враження неоднозначне. З одного боку, для того ж Google Chrome існує велика кількість доповнень, які можуть робити якщо не теж саме, то щось схоже. З іншого боку, все зібрано в одному місці і досить непогано функціонує. Мабуть, я послежу за розвитком Mozilla. Вже дуже цікаво, що вийде в результаті.